Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         İSMAİL BEY, ORADA MISINIZ?

Uzun bir zamandır yoksun ortalıkta, ne oldu; sıcak mı bastı? Doğrusunu istersen 3,5 senelik süreçte de yoktun. Klimalı odan rahat olmalı. Duydum ki geçenlerde bir temel atma töreni gerçekleştirmişsin. Galiba, Sancak Konağı ve Gençlik Merkezi olacakmış,  basında yer alan habere göre  ki belediye sitesindeki haberde bile başlama tarihi var, ama bitiş tarihi görünmüyor. AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan şöyle der: ‘Biz temel atma töreni değil, açılış töreni yaparız.’ Görüşmeyeli epey zaman olunca, bir de ortalıkta görünmeyince daha doğrusu hangi ilçede yaşadığını, hangi ilçede belediye başkanı olduğunu unutuyor insan. Siz hangi partiden belediye başkanısınız? Hani, temel atma töreni gerçekleştirdiniz ya; bu sorum ondan.

"Yerel Seçimler yaklaştı, bir iki temel atayım, belki geçirdiğim boş zamanı kapatır" düşüncesiyle de olsa, “Atı alan Üsküdar’ı geçti” Sayın İsmail Erdem, bana izah eder misiniz? 2009 Yerel Seçimler den bu yana Sancaktepe’ye ne kattınız?

Gerçeği izah edilecek bir çalışma göremiyorum. Ama yine de ben “Yiğidi öldür hakkını yeme” derler ya… Ben de hakkınız yemem. Senede bir de olsa, yerel basınla bilgilendirme toplantısı yapıyorsunuz. Yağlı güreş organizasyonu, sanatsal etkinlikler, Sünnet ve toplu nikap gibi… Bu çalışmaları her belediye yapmak zorunda, çünkü görevidir.

 Bir gazeteci olarak Sancaktepe’yi dolaştığımda Anadolu da bir kasabadaymışım gibi hissediyorum. Yeni ilçesiniz, sıkıntılarınız var, anlarım. Ama üç belediyenin birleşimi ile yeni ilçe oldunuz; Sarıgazi, Yenidoğan ve Samandıra. Başkan, bardağın neresinden bakarsam bakayım. Sancaktepeli’nin 5 senesini aldınız. Sancaktepe, öbür ilçelerimize göre bir çok yaşam alanından yoksun: Sineması, hastanesi, üniversitesi, altyapısı, üstyapısı, yolu, caddesi, esnafı velhasıl aklınıza ne gelirse.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Özel İdare olmasaydı Sancaktepeli ne yapardı? Hiç öz eleştiri yaptınız mı? Hiç "Ben bu ilçeye yeterli oldum mu? diye kendinize sordunuz mu? Ne olacak Başkan bu durum? "Seçim yaklaştı, tekrar aday olacağım" deme cesaretini kendinizde buluyor musunuz?

Sayın Erdem orada mısın? Ses verin, sesiniz çıksın, biraz daha… Sancaktepeli duymuyor zira…

 

Yorum Ekle


Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir 10 Yıllık İstikrar 2019'da İstanbul'u alan kazanır Yaşantımıza el koyan akıllı telefonlar CHP Üsküdar ONUR’unu Kaybetti