Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         ANADOLU YAKASI BELEDİYE BAŞKANLARININ 7 AYLIK KARNE NOTU

Anadolu Yakası’nda bulunan Belediyelerin  Belediye Başkanlarının 7 aylık hizmet preformanslarını birkaç cümle ile dile getirmeye çalışacağım.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, geçen dönemde olduğu gibi varlığı yokluğu pek farkedilmiyor. AK Partili olan belediyeler özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri gölgesinde kendini muhafaza ediyor. CHP Belediyesi olan Ataşehir ise, kendini sanat-kültür işlerine vermiş. Ağır ve masraflı işlerden uzak bol müzik ve tiyatro etkinlikleriyle göz boyamaya devam ediyor.

TÜRKMEN’İN NOTU ZAYIF

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yeni olmasına rağmen hizmetten daha çok olumsuz işlerle ismi anılıyor. AK Parti Belediyeciliğine yakışmayan tavırlarla Üsküdar’ın temel sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalardan çok macereperest işler peşinde.

 Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu daha yeni oluşu ve Kadıköy’ün oturmuş bir bölge olması itibarıyla, göze ters gelen bir şeyler görünmüyor.

 Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, bir önceki döneme göre heyecanlı ve hırslı değil. Ancak Çekmeköy’e gerek ilçe belediyesi gerekse İBB’nin hizmetleri ile önemli bir ivme kazandırmış.

KILIÇ, TAKDİR TOPLUYOR

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, herkesi kucaklayan politikası, her inanca karşı aynı hassasiyeti, Maltepe-Avrupa entegrasyonu, STK’larla uyumlu çalışması göz dolduruyor.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün ne birinci dönem performansı ne de ikinci dönem performansı takdir topluyor. Ama ne hikmetse hala belediye başkanı.

 YAZICI, NON-STOP DEVAM

 Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı Non-Stop ikinci döneme devam ediyor. Özellikle Marina ve Şelale Park Tuzla’ya çok şey katmış durumda.

 Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ilçelerinde sıkıntı yaşamayan şanslı başkanlardan.

 Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç ile Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu için bir şey söylemek pek doğru olmaz. Öbür ilçelerle mukayese ettiğimizde küçük iki köy konumunda.  Dolaysıyla büyük bir beklenti bu ilçeler için yersiz olur.

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir