Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         120 TL ÇOK PARA, KÖFTECİ YUSUF’U DÜŞÜNEN YOK

Uzun zamandır  merakla açılışını beklediğimiz Osman Gazi Köprüsü nihayet açıldı. Açıldı açılmasına ama geçiş için dillendirilen 120 lira çok olduğunu belirtmek isterim Sayın Bakanım Binali Bey. Bizi bu rakam kurtarmaz. Biliyorum daha geçiş için net bir rakam yok, bir güzellik yapacağınızdan da emin. Bu pazarlık konusu için  bu kardeşinize kızmayın! Halkın duygularına tercüman olma görevini yerine getirme gayretindeyim.

Ey Halkım, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi, 20 viyadük ve 2 tünelden oluşacak. Körfez Köprsü 252 metre kule yüksekliği, 35.93 metre tabliye genişliğine sahip, toplamda 2 bin 682 metre  olacak.

Köprünün orta açıklığının 1550 metre ve dünyanın en büyük orta açıklığına sahip dördüncü köprüsü olacak. Osman Gazi Köprüsü 3 gidiş ve 3 geliş olmak üzere 6 şerit olarak hizmet verecek. Yani anlayacağınız bakanımın çok masrafı olmuş. Bilginiz olsun.

Bu kadar emeğe ve masrafa Sayın Bakanım Binali Bey’den, köprü geçişini beleş beklemiyoruz değil mi? Duygularınıza tercüman oluyorum derken mantık çerçevesinde olurum, işin başından söyleyeyim.

Sayın Bakanım! Harika bir iş çıkardınız, hakkınızı teslim ediyorum. Projenin faydaları saymakla bitmiyor. Hele benim için şahane oldu. En çok kullandığım İstanbul-Akçay güzergahı o kadar uzun ve yorucuydu ki Köfteci Yusuf da olmasa hiç çekilmiyordu. 

Şimdi ise İzmit Dilovası ile Yalova Altınova yı birleştiren Osman Gazi Köprüsü’nü 6 dakikada geçmek, İstanbul-İzmir arası mesafayi 8 saat yerine 3,5 saatte gidebilmek kulağa çok hoş geliyor. Ama 120 lira çok valla. Sayın Bakanım güzel bir indirim lütfen. Ha olurda Köfteci Yusuf’a yolumuz düşerse, köfte paramız kalsın.

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir