Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         HERKES TOPLANTIDA YAHU!..

Güzel memleketimin güzel insanı çok meşgul bu aralar. Herkes toplantıda yaho!.. kimi arasak, kimi sorsak toplantıda. Nedir bu kadar çok toplantı gerektirecek mevzular: İşsizlik mi, Ergenekon mu, Denizfeneri mi anlamadım gitti. Ekonomik anlamda bir durgunluğun hakim olduğu şu günlerde, kim toplantıdayım diyorsa kendini kandırıyor. Toplantı tamamen kendi kendini tatmin etmektir. Memleketimde bu kadar toplantı oluyorsa neden  işsizlikte,  %12’lik bir artmış var. Ekonomideki iyi durumu işsizlik artışına mı bağlı yoksa, işsizlikteki artış bizim için olumlu bir durum mu? “Artış artıştır işsizlikte bile olsa” diyerek teselli mi buluyoruz nedir bunun mantığı anlamıyorum.

 Bırakın yaho bu basit numaraları. Ne toplantısı ya. Madem toplantıdaysa bari telefona cevap verme. Zira arka fondan sevişme sesleri geliyor. Sevişmek  bir toplantı olmalı. Daha çok etkinlik bana göre. Sevgilinle ,hanımla veya her hangi bir canlıyla sevişiyorsan, buna toplantı süsü vermemelisin. Yoksa toplantı mevzusu derinleşir.

-Hüseyin abi yenge geldi

-Al toplantı salonuna

-Abi Japon ortağımız Chue, yeni aldığımız bayan elemanla toplantı yapıyor

-Hadi ya!

-Abi her gün toplantı yapacakmış

-Nasıl yani

-Türk usulü toplantı, anlarsın ya..

 Toplantı, sürü psikolojisi ve kendimizi kandırmak konusunda lider bir milletiz. Bunun yanı sıra memleketimde herkes birbirilerine  bakarak iş yapmaya başladı.

-Bey hasanlar oğlanı sünnet ediyor.

-Biz de oğlanı sünnet ederiz ne olmuş

-Bey ama biz oğlanı geçen sene sünnet ettik ya

-Olsun hanım biraz daha küçülsün, başımıza zenci mi kesilecek

-Bey dellenme ne zencisi

-Boşver hanım yaramı deşme

 Yalan konusu da başka bir komedi. Öyle bir yalan söyleriz ki, kendimiz bile bu söylediğimiz yalana inanmayız ama kendimizi kandırmak, teselli bulmak hoşumuza gidiyor sanırım.

“Latifcim! Allah seni inandırsın ben bunun yaşındayken oturmak nedir bilmezdim.” Hadi ya madem hiç oturmadın neden dizlerin kireçlendi.O kadar geçmişte çalışan biri, biraz da olsa atletik bir yapıya sahip olmaz mı? Bırakalım atletliği bir kenara, sen nefes alıp vermeyi beceremiyorsun. Ağzında nefes alıyorsun, popondan veriyorsun. Kimi kandırıyorsun?

 Millet olarak farklı bir yapıya sahibiz. Bu fark yaşantımıza yansıması kaçınılmaz oluyor. Hani misafirliğe gidersin tam kalkarken bir şey içseydiniz? Yaho bu soru sorulur mu şimdi. Zira adam 4 saattir oturuyor. Baştan söyleseydin, hani söylemedin. Be adam bir şey ikram etmeyecek misiniz desene? Yo yo akıllanmayız biz. Adamın cevabı: Yine geliriz başka sefere inşallah. Ya geç bu ayakları, nerden yine gelirsin. En son 1968’de gelmiştin, 40 sene olmuş. Gelmişken bari bir kahve içseydin. Bu gidişle  bir dahaki gelişin 2048’de. Tabiki fosil olmamışsan. Hani olumlu düşünürsek, geri geldiğinde 40 yıl hatırı olsun hesabı. Yok yok kendimizi kandırmaya devam edeceğiz galiba. Konuyu daha da uzatmak isterdim ama toplantıya girmem lazım…

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir