Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         KADINLAR ÇANTASIZ YAŞAYABİLİR Mİ?

Kadınlar çantasız yaşayabilir mi? Elbette hayır. Kadınlar, çantanın icadıyla birlikte çantayla samimi bir bağ kurmuş ve günümüze kadar bu samimiyet  süre gelmiştir.  Çantanın kadın üzerindeki etkisi ancak bir büyü ile bozulacağına inanmak istiyorum. Çünkü bu samimiyeti günümüze kadar süre getiren kadınlar, bu konuda üstün bir başarı sağlamış bir nesildir. Bu kadar derin bir bağın olduğu bu ilişki, kolay vazgeçilir gibi görünmüyor. Çünkü çanta, kadını tamamlayan bir parça adeta. Biz erkekler ne kadar şikayet etsek de, kadınların çantadan vazgeçeceklerini sanmıyorum. Erkeklerin çoğu, kadının çanta kullanılmasında sakınca bulmuyor. Sadece çantayı kullanırken abartmadan kullanmak. Mesela: 37 ekran televizyonu çantada taşımamak. Hani 37 ekran televizyonu barındıran bu nesneye çanta demek de yanlış. Sırf bütün ihtiyaçlarını yanında taşıyacağım diye hamal tutan kadınlar, 2 günlük bir tatil için kamyonet tutan vs. Bir başka konu da kadınları telefonla ararken neden telefonlarına cevap veremedikleri de bundan kaynaklı. Çantanın içinden telefonu bulacak, sonra  saçlarını sol tarafa savuracak  da sana alo diyecek  de peh babam peh. Genellikle de telefona cevap verilmez çünkü o devasa çantanın içinde ses duyulmaz duyulmaması da normal. Zira 37 ekran televizyon açık unutulmuşsa, ki; unutulmuştur ve dolaysıyla arayan kişiyi sinir küpüne dönmesine yeterli oluyor. Hocam abartıyorsun demeyin. İlk karşınıza çıkan kadını durdurun çantasını açın bakın sadece televizyon değil, Bin Ladin bile çıkmazsa ne derseniz deyin. Nedir bu vazgeçilmez tutku? Kadın neden gördüğü her çantaya sahip olmak ister? Alış-veriş neden kadın için hobi oluyor? Erkeği çıldırtmak için mi? Nedir bu gizemli serüven? Bir çiftin bir çanta mağazasının önünden geçerken diyalog hep bu mu olur?

-aa ne kadar güzel çanta değil mi aşkım?

-çanta manta yok

-ama aşkımmm

Bu diyalogu duymak özellikle “ama aşkımmm” bölümüne katlanmak istemiyorsanız kadını çanta satan mağazalardan uzak tutun. Bunu nasıl becereceksiniz: İlkin bu tür mağazaların olduğu yerlere uğramayın. Diyelim ki farkına varmadan böyle bir yere yaklaştınız; artık dönülmez akşamın ufkundasınız vatan millet Sakarya demeyin soğukkanlı olun kadının dikkatini çekmek için vır vır konuşun. Hatta konuşmanın cılkını çıkartın,  hocam cılkını diyorsunuz da çılk nedir? Kelimenin tam anlamı b…kunu çıkarmaktır. Olayı dedikodu boyutuna kadar çıkartın. Dedikoduyu yaşlı teyze modunda yapın ki kadının ilgisi bir anlık da olsa çantalardan uzaklaşsın. Zaten size de bir anlık dikkat dağıtma yeterli olacaktır. Köprüyü geçene kadar, pardon mağazayı geçene kadar. Sevgili erkekler biliyorum da yazıyorum. Bilgiçlik taslamak gibi bir niyetim yok. Mağazayı geçtiniz an eski modunuza dönün. Eee her zaman bu formülü mü deneyeceğim hocam diyorsanız. Valla nasıl anlatayım  böyle yapın denemekte yarar var. Hatta sadece çanta değil alış verişin tümünde bu formül işinize yarar.  Sadece eve döndüğünüzde alış-veriş yapamamış olan kadın, yırtıcı bir kartala dönüşecek. Buna hazırlıklı olun. Ve genellikle diyalog şu olur:

 -Kadın: Seni pinti seni! Keşke evlenmeseydim seninle

-Erkek: Neden sana sekseninci çantayı almadığım için mi?

-Kadın: Sadece çanta değil ayakkabı da

-Erkek: Ulaaa deli kadın! Tam bir odunluk dolusu ayakkabın var. Sırf bağcıkları farklı diye yeni bir ayakkabıyı neden alayım? Hatta bağcık değil de bağcığın ucundaki ince kısım bantlıydı; diye farklı olmuyor. Buna da ancak mikroskopla bakılırsa anlaşılıyor.

-Kadın: Sen ancak bunu görüyorsun

-Erkek: Senin benden farklı gördüğün nedir?  Tabiatın keşfi mi, insan ve evren arasındaki sır perdesi mi? Nedir? Kavga çıkarmana gerek yok. Annenin evine gideceksen git. Ben seni bir ara alırım

-Kadın: Ben annemim evine gidiyorum. Beni almaya gelme sakın

-Erkek: (erkek cevap vermez)

-Kadın: Ben kendim gelebilirim

 

 

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir