Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         CUMHURBAŞKANI NE DİYOR, NE ANLAMAK GEREKİR?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinde gördüğü rehaveti şöyle açıklamıştı: “Teşkilatlar, belediyeler eğer bizim dava idraki ile hareket etmiyorsa bize zarar veriyorlar ve zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum, kusura bakmasınlar. Biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı atsınlar” 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne demek istiyor?

 

Erdoğan, AK Parti kadrolarına: “16 senedir gece gündüz demeden bütün olumsuzluklara rağmen mücadele verip, halkın dertleriyle dertlenip; onların sevinçlerine ortak olduysam ve oluyorsam, sen de aynı performansı göstereceksin!

 

Ben yoruldum, heyecanımı kaybettim, ayak uyduramıyorum, başarısızım, davanın ekseninden saptım deme şansın yoktur” diyor.

 

Peki, Erdoğan’ın söylediklerinden ne anlam çıkarmak gerekir?

 

“AK Dava’da görev kutsaldır. Öyle facebook’larda yerini bildirip bir özçekim(selfi) ile süsledikten sonra kaybolmayacaksın. Davanın misyonuna yakışır bir şekilde görevini yerine getireceksin. Hele bir de yeri geldiğinde bu dava için  gecesini gündüzünü katan kardeşlerimden üstün olmaya çalışmayacaksın.

 

Değerli kardeşim, senin anlayacağın dilden bir örnek ile de anlatayım. Benim adım Recep Tayyip Erdoğan, bu düğünün sahibiyim. Düğüne kim geldi kim gelmedi; kim ne  taktı kim ne gönderdi hepsini iyi biliyorum. Basit bir örnek oldu ama ne demek istediğimi anlamış olmalısın.

 

Ey Kardeşim! 16 senedir arkamızda dağ gibi duran bu  millete vefa borçluyuz. Bu millete nasıl hizmetkar oluruz düşüncesiyle gecemizi gündüzümüze katmalıyız.

 

Onun için diyorum ki, eğer yapamıyorsan, beceremiyorsan, enerjin bitmiş ise yerini bu davanın hakkını verecek arkadaşlarına bırak.

 

Kısacası biz de asıl olan ‘Millettir’. Eğer sahsımı ve partimin adını kullanacaksan sadece milletime faydalı işlerde kullanacaksın, şahsi menfaatlerin için kullanmayacaksın.

 

Ben seni biliyorum, ben demeden sen gereğini yap!”

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir