Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         YEREL SEÇİM ATMOSFERİNE GİRERKEN...

2018 yılının hemen başında yerel seçim atmosferi kendini iyiden iyiye hissettirecektir. Bu heyecanlı atmosfere girmeden birkaç belediye başkanı abimizin eksiklerini dile getirmek istiyorum.

 

Üsküdar’dan başlamak istiyorum. Üsküdar’ın birçok sorunu var. Ama en önemlisi Kentsel Dönüşüm ve Çarşı Esnafı. Daha önemlisi ise Hilmi Türkmen’in danışman eksikliği var. Sanki başkanı birileri yanlış yönlendiriyor.

 

Ümraniye’de ise Hasan Can, son sürat çalışıyor. Ama Başkanım, Ümraniye’de Trafik ve Otopark Sorunu hala var. Tamamlanacak projelerle bu soruna çözüm bulunacaktır elbette. Ama şuan görünen bu.

 

Çekmeköy’de devlet okulu eksikliği; bir de ulaşım sıkıntısı var. Özel okul bakımından zengin bir ilçe oldu. Adeta eğitim vadisine döndü.

Ahmet Başkan, sürekli Çekmeköylüyü dinliyor. Fakat Başkanım Çekmeköylü devlet okulu istiyor. Bilginize

 

Sancaktepe’ye baktığımızda ise mahalleler arası keskin geçişler var. Şehrin bir bütünlüğü yok. Neresi Sancaktepe belli değil. Ulaşım ve sosyal hayat ilk göze çarpan eksiklikler.

 

Kadıköy ve Ataşehir için ne desem boş. Vatandaşın tercihi iki ilçede bir noktada birleşiyor. Alan memnun veren memnun.

 

Maltepe’de Ali Kılıç, gırla kültür sanat etkinliği yapıyor. Daha önemli projeleri var. Ama daha gerçekleşmedi. Kısacası proje var ama sonuç yok.

 

Genel bir sorun ise

Bazı belediyelerde, belediye ait  otoparklarında hizmet alan vatandaştan, otopark  parası alınması hiç hoş değil. Belediyeye gelen vatandaş 1-2 saat ücretsiz park hakkı olmalı bence.

 

Anadolu Yakası’nda birkaç belediye daha kaldı, onlardan bir sonraki yazımda bahsedeceğim.

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir