Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         CHP ÜSKÜDAR ONUR’UNU KAYBETTİ

CHP’ye yıllardır yapıcı eleştiri yapa yapa ne dilimde tüy ne de parmaklarımda derman kaldı.  Parmaklarım isyan bayrağı açmış ve şöyle sesleniyor: “Yine mi klavye yine mi yazı; hem de kendini bir türlü yenileyemeyen CHP için...”

 

İsyana rağmen tekrar yapıcı eleştirilerimi sıralamak istiyorum. Ey CHP! gençlerin önünü açın. Örgütünüz emekli lokali değil. Teknolojiden anlayan bilgi birikime sahip genç arkadaşlara koltuklarınızı teslim edin.

 

Erdoğan Altan başkanlığı süresince kaç kere basınla bir araya geldi. Kaç kere Türkiye’nin gündeminde sosyal medyada vasıtasıyla da olsa  dahil oldu. Üsküdar’ın hangi sorununu gündeme taşıdı ki tekrar başkan seçiliyor. Bu iş koltuk işi değil; bilgi, yetenek ve vizyon işidir.

 

Üsküdar gibi stratejik bir ilçede, başını kuma gömerek ilçe başkanlığı yapılmaz. Bu sadece CHP için geçerli değil, diğer partiler için geçerli. Demem o ki Üsküdar CHP’de değişim şarttı ama olmadı.

 

Hem mecaz hem gerçek anlamda söylemek isterim ki CHP Üsküdar, ONUR’unu kaybetti. Üsküdar’da adeta “Tek Başına Muhalefet” yapan STK temsilcisi, hukuk adamı olan Av. Onur Cingil seçilmedi.

 

CHP Üsküdar kongresinde  tek teselli  şey: Onur Cingil’in yedi  arkadaşının yönetime girmesi.  Ümit Isıgöllü (Avukat) Aysel Can Ekşi (Mimar) Ali Aral (İş adamı) Ali Ağın, Haluk Büyükbalcı, Hayriye Özşahin ve Zeynep Uslu...

 

Bu arada Üsküdar’da rekabet ortamı oluşsun amacındaydım. Çünkü “Rekabetin olmadığı yerde kalite olmaz.” Herkese mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum.

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir