Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         AK PARTİ, İSTANBUL’DA BU 3 İLÇEDE DEVAM DİYEBİLİR

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerin atmosferine girdiğimiz bu günlerde birçok siyasi partide aday adayları kendini belli ederken AK Parti’de derin bir sessizlik hakim.  

 

Anadolu Yakası’nda edindiğim izlenimlere göre AK Parti; Çekmeköy, Üsküdar ve Tuzla’da mevcut belediye başkanlarını yeniden aday göstereceği yönde.

 

Çekmeköy, genel itibarı ile Ahmet Poyraz’dan memnun, kimilerine soğuk gelmesine rağmen. Ama birkaç Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı var ki; yeni dönemde bu isimlerin zikredilmesi bile Ahmet Poyraz’ın işini bir hayli zorlaştıracak. Muhtemelen parti bunun bilincindedir.

 

10 yıllık başkanlığı süresinde yakından takip ettiğim kadarıyla

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçesine katma değer katan çalışkan ve parti misyonuna bağlı. En önemli özelliği ise belediyecilikte her kesime eşit mesafede olmasıdır. Şadi Başkanın Tuzlalılarla kimyası uyuşuyor diyebiliriz.

 

İlk Başkan seçildiğinde “Hilmi Türkmen Yerinde Olmak İstemezdi.”  adlı bir makale yazmıştım. Çünkü Üsküdar’ın çok önemli sorunları vardı, hala önemli bir sorunu var. Ama Türkmen; sinirlenmeden, yorulmadan, usanmadan mücadele etti/ediyor. Geldiğimiz nokta ise Üsküdar’ın mevcut “İmar Sorununa”  kalıcı bir çözüm bulunduğu takdirde Türkmen için bir sıkıntı görünmüyor.

 

Son olarak tavşan belediye başkan aday adayları furyasına değinmek istiyorum. Bu aday adaylarının amacı, adaylıktan çok meclis üyeliği ve aday adayı olduğu partinin belediyeyi kazandığında bir pozisyon kapma hamlesidir. Tavşan aday adaylarının net özeliği, bir öneri ile gittiğinizde vereceği cevapta saklıdır. Cevabı mı merak ettiğiniz?  “ Hele parti beni aday göstersin....”

Yorum Ekle


Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir