Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         MAHMUT EKŞİ, ADAY OLACAK MI?

 

İlim ve Fazilet Eğitim Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi’nin ismi bugünler sürekli Üsküdar Belediye Başkan adaylığı birkaç partiyle anılmaya başlanması gayet doğal karşılıyorum. Güncel Posta Gazetesi olarak yaklaşık 11 senedir Üsküdar’ın nabzını tutuyoruz. Bu süre zarfında şahit oldum ki, her yerel seçim öncesi Mahmut Ekşi’nin ismi istisnasız olarak sıkça dillendirilir.

 

Çünkü Mahmut Ekşi, Üsküdar’da bilinen sayılan ve sevilen bir iş adamı. A, B veya C partisi fark etmeksizin herkes Mahmut Ekşi’yi Üsküdar’da Belediye Başkan adaylığı için uygun görebilir, onun ismini dillendirebilir ve yahut da kendisine teklifte bulanabilir.

 

Bu süreçlerde Üsküdar’ın Karadeniz popülasyonu dolayısıyla hemşericilik algısı üzerinden kampanyalar başlar. Karadeniz adayındaki ısrarcılık üzerine eleştiriler yapılır. Ama unutulan şudur ki; kökeni ne kadar Rize İkizdere olsa da Mahmut Ekşi yaklaşık 58 yıldır Üsküdarlı. Dolayısıyla Üsküdar menfaatini makul görmediği işlerde bulunmadı, bulunmaz da.

 

“Üsküdarlının Abisi” olarak bilinen Ekşi, Üsküdarlının düğününde, taziyesinde, iyi gününde kötü gününde oluyor. Hep oldu ve olacaktır da. Hal böyle iken ismi Üsküdar ile bu kadar bütünleşen bir kişiye partilerin teklif götürmesini yadırgamamak gerekir.

 

Kısacası Mahmut Ekşi ile her parti Üsküdar Belediyesi’ni kazanabilir. Ama mevzumuz bu değil. Mevzumuz: Mahmut Ekşi böyle bir hizmet için ne der? Bana göre Ekşi, ince eleyip sık dokuyacaktır. Üsküdarlının menfaati doğrultusunda hareket edecektir.

 

Mahmut Ekşi, şimdiye kadar gerek bireysel gerekse Sivil Toplum Kuruluş Kanaat önderliğiyle yaptığı hizmetleri yerel yönetimlerle pekiştirir mi onu bilmem. Ama ola ki evet derse, Ekşi herhangi bir siyasi parti ile seçime girer. Kazandığı takdirde ise o siyasi partinin değil “Üsküdarlının Mahmut Abisi”  “Üsküdarlının Mahmut Başkanı” olur.

 

Siyaset için 24 saat uzun bir zamandır derler. Bekleyip göreceğiz...

Yorum Ekle


Kul plan yapar, Yaradan gülermiş Yalan bir hak ihlalidir Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü Bankalar sizi TEMASSIZ öpüyor olabilir Ne susuzluk ne deprem ne de trafik... Vazgeçilmezsin ey İstanbul! Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi?