Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         AK PARTİ KARTAL’I KAZANABİLİR Mİ?

2009 ve 2014 Yerel Seçimlerde Kartal’da az farkla kaybeden AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimlerine tecrübeli ve Kartal’da sevilen, halkta karşılığı olan Ebubekir Taşyürek’i aday gösterdi. Peki Taşyürek Kartal’ı Kazanabilir mi?

AK Parti, Kartal’ı 2004 yerel seçimlerinde Arif Dağlar ile kazandı. 2009 ve 2014 seçimlerinde az farkla kaybetti. Neden mi? Çünkü gerek 2009 gerek 2014 Yerel Seçimlerinde doğru aday tespiti yapamadı. 2009’da Arif Dağlar ile devam etmeliydi. 2014 yılında da Temurhan Yıldız yerine Ebubekir Taşyürek’i aday göstermeliydi.

Ekonomik daralma ve parti popülaritesinin düşüşe geçtiği bu dönemde Ebubekir Taşyürek’i aday göstermek geç kalınmış bir karar olarak görüyorum. Partinin her kademesinde görev almış, teşkilatçı misyonu ve sokağın nabzını yakından takip eden Ebubekir Taşyürek’i AK Parti, daha önce değerlendirmeliydi.

Dışardan gözlemdiğim kadarıyla Taşyürek gecesini gündüzünü Kartal’ı kazanmak için veriyor; vermelide. Kartal’da seviliyor, sayılıyor ve halk tarafından takdir de topluyor. Ama ifade ettiğim gibi ekonomik daralma ve parti popülaritesinin düşüşü işini zorlaştırıyor.

 

Siyasetin 24 saatinin uzun bir süre olduğunu varsayarsak, 31 Mart’a daha çok zaman var. CHP’nin adayı daha belli değil; şayet belli olsaydı da fark etmezdi. Çünkü Sayın Erdoğan’ın gelecek anket sonuçlarına göre yapacağı hamleleri olacaktır.Kısacası bu dönem yerel seçimler, genel seçimler havasında geçecektir. Kartal’ı veya İstanbul’u adaylar değil; ancak Erdoğan’nın stratejisi kazandırabilir.

Yorum Ekle


Fikrimizle İşinize Aş Katıyoruz 31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir 10 Yıllık İstikrar 2019'da İstanbul'u alan kazanır Yaşantımıza el koyan akıllı telefonlar CHP Üsküdar ONUR’unu Kaybetti Yerel seçim atmosferine girerken...