Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         31 MART YEREL SEÇİMLERİNİN ŞİMDİDEN KAZAN ADAYLARI

31 Mart Yerel Seçimlerine az bir zaman kala adaylar yoğun bir mesai harcıyorlar. Kimi, partisinin gücüyle; kimisi ise bireysel çabasıyla partisine güç katmaya çalışıyor.

 

“Parti gücü ve bilinirliği bir yere kadar” dedirtecek bir seçim süreci yaşıyoruz. Adayların tanınırlığı, hizmetleri ve toplum tarafındaki karşılığı seçimi kazandıracak etkenlerdir. Bu seçimde bu özelliklere sahip bir hayli belediye başkan adayı mevcut.

 

Örneğin DSP Adayı Mustafa Sarıgül, Şişli’de seçimi kazanmaya çok yakın. Yine Avcılar’da Adayı Handan Toprak Benli, Bakırköy’de Ali Fatinoğlu ve Silivri’de Selami Değirmenci, DSP’nin İstanbul oyu ve belediye sayısı arttırabilecek adaylar.

 

DSP gibi Demokrat Parti de önemli adaylarla seçime giren parti oldu. Demokrat Parti, 2 dönem Taşdelen Belediye Başkanlığı’nı yapan Hüseyin Avni Sipahi ile İstanbul Çekmeköy’de kazanmaya en yakın parti konumunda.

 

Yukarıda saydığım ve Türkiye geneli sayamadığım, DSP Gaziantep Adayı Celal Doğan, Demokrat Parti Mersin Adayı Ayfer Yılmaz gibi isimlerin partisini sırtlayacak belediye başkan adayları diyebiliriz.

Yorum Ekle


31 Mart Yerel Seçimlerinin şimdiden kazan adayları AK Parti Kartal’ı kazanabilir mi? Mahmut Ekşi, aday olacak mı? AK Parti, İstanbul’da bu 3 ilçede devam diyebilir 10 Yıllık İstikrar 2019'da İstanbul'u alan kazanır Yaşantımıza el koyan akıllı telefonlar CHP Üsküdar ONUR’unu Kaybetti Yerel seçim atmosferine girerken... Cumhurbaşkanı ne diyor, ne anlamak gerekir?