Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         GEZEGENİMİZİN SONU MU GELİYOR?

 

Dünyayı korku ve paniğe sevk eden Coronavirüs (Covid-19) salgını, insan yapımı mı? Eğer insan yapımı ise amaç ne? Bu bir biyolojik savaş mı? Ve en önemli soru ise; “İnsanlar neden böyle bir şey yapsın ki?” Hiroşima ve Nagazaki desem yeterli mi?

 

Yaşanabilir yeni bir gezegen hayali şimdilik uzak. Dolayısıyla dünyayı yaşanabilir kılmak için düğmeye basıldı. Kontrol ve tek elden yönetim modeli geliyor gibi. Neden mi? Birkaç neden ve öngörü sıralamak gerekir ise, Küresel Isınma, Ekonomi, Teknoloji, 3.Dünya Savaşı ve Gelecek...

 

Küresel Isınma:

 

Fosil yakıtların kullanılmasıyla, ozonun delinmesi, küresel ısınma, iklim değişikliği gibi ciddi zararları olan Yenilenemeyen Enerji Kaynakları hala çok aktif kullanıyor. Yenilenebilir Enerjiye geçmek zorunda olan dünya, değişime uğrayacak. Buna bağlı olarak bazı ülkelerin ekonomisi çökecek.

 

Ekonomi

 

En basit tanımıyla ekonomi: Sınırsız insan ihtiyaçlarını; sınırlı kaynaklardan karşılamaktır. Dünya Nüfusu, 7,7 milyar civarı. Bu nüfusun dünyada yaptığı tahribatla beraber kaynaklar hızla azalıyor.

 

Teknoloji: 

 

Yapay zekanın durdurulamaz yükselişi hayatımızın her noktasına hakim oluyor, olacak da. Örneğin Avatar Projesi (Initiative) 2011 yılında; sinir arayüzleri, robotlar, yapay organlar ve sistemleri araştırmak için kuruldu. Projenin 2045 yılında hayat bulması bekleniyor. Peki amacı ne? İnsan kişiliğini biyolojik olmayan taşıyıcılara aktarmak, ömrü uzatmak ve ölümsüzlüğü bulmak... Yapay zekanın  bu düzeye çıkacağı bir dünyada, insanlığa ne kadar ihtiyaç duyulacak? Hadi bir düşünelim...

 

3.Dünya Savaşı

 

Bilim insanı Albert Einstein’ın nükleer silahlar için müthiş bir öngörüsü var: “3. Dünya Savaşı’nda hangi silahların kullanılacağını bilmiyorum ama 4. Dünya Savaşı’nda taş ve sopalar olacağını biliyorum.” Bana göre ise 3.Dünya Savaşı çoktan başladı. Bu savaşta füze müze beklemeyin! Daha çok yapay zeka, biyolojik silah ve inovasyon üçlüsüne hakim olan ülkelere odaklanın!

 

Gelecekte Gezegenimiz:

 

Dünyalılar, dünyanın sınırlı kaynakları için bir birine savaş açacaklar. Bugünkü durum da bu. Bir tarafta küresel ısınma ve afetler diğer tarafta teknoloji; dünyayı ve dünyalıları yeniden şekillendirecek. Bu çöküşten arda kalanlar, geçmişinde ders alıp, varsayılan Agarthalılar gibi olur mu, onu bilmem. Ama 4.Dünya Savaşı için Albert Einstein ile aynı fikirdeyim.

Yorum Ekle


Anı yaşa, hayat kısa be dostum! Hayatın değeri, ve değerli taş hikayesi Kriz anında inisiyatif almak Gayrimenkul yatırımında 3D Formülü Rol modeli olmak ya da olmamak… Kul plan yapar, Yaradan gülermiş Yalan bir hak ihlalidir Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü