Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
  Dr. Hamit Kurt

          hamitkurt34@gmail.com
         GAYRİMENKUL YATIRIMINDA 3D FORMÜLÜ

 

Gayrimenkul yatırımından yüksek kazanç elde etmek için gayrimenkul ucuzken almak ve değeri arttığında satmak gerekir. Bu basit bir denklem. Herkesin yapabileciği bir yatırım şekli. Asıl mesele gayrimenkuldeki bu iniş ve  çıkışları doğru zamanda, doğru yerde ve doğru pazarlama yöntemiyle sonuçlandırmaktır. Yani 3D Formülü…

 

3D Formülü aynı zamanda başarıyı da getiren formüldür. Doğru zamanda, doğru yerde ve doğru kişilere denk geldiğinizde, yaptığınız ne olursa olsun başarı kaçınılmazdır. Gayrimenkul yatırımı için de; lokasyon (yer), zaman (piyasa koşulları) ve pazarlama yöntemi önemlidir. Ama en önemlisi öngörü sahibi ve konuya hakim olmanız gerekir. Bu anlamda gayrimenkul konusunda uzman kişilere danışmayı ihmal etmeyiniz!

 

Yine de gayrimenkul sektöründe yatırım yapacak iseniz, ilk önce bilmeniz gereken şey: Diğer farklı sektör yatırımlarında olduğu gibi gayrimenkul yatırımı da risk içeren bir yatırım biçimidir. Risk almadan yatırım yapmak çok olası değil. Risksiz bir yatırım, mevcut durumunuzu korumaya yönelik olabilir. Bu koruma şekli de çoğu zaman  olumsuz sonuçlanabilir. Kısacası; hayatın her noktasında risk vardır. Makul riskler almadan ilerlemek zorludur.

 

Peki gayrimenkul yatırımını ne zaman yapmalıyız? Hemen şimdi yapın derim. Piyasa koşulları ve pandemi nedeniyle gayrimenkule yatırım yapmanın doğru zaman olduğu kanaatindeyim. Pandemiyle beraber insanlar ekonomik anlamda çaresiz ve umutsuz. Temel ihtiyaçlar haricinde para harcayan çok az. Arz talep dengesine baktığımızda  satın alma daha makul. Dolayısıyla bu günlerde gayrimenkule yapacağınız yatırım, doğru bir yatırım olacaktır. Bunu da birkaç ay içerisinde gözlemleyeceksiniz.

 

Gayrimenkul yatırımı konusunda daha detaylı bilgi alış verişi için, gayrimenkul piyasasının en önemli firması olan RE/MAX IŞIK Ailesi’nin bir ferdi olarak, siz değerli okurlarıma her türlü desteği vermeye hazır olduğumu belirtmek isterim.

 

Mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim.

Yorum Ekle


Anı yaşa, hayat kısa be dostum! Hayatın değeri, ve değerli taş hikayesi Kriz anında inisiyatif almak Gayrimenkul yatırımında 3D Formülü Rol modeli olmak ya da olmamak… Kul plan yapar, Yaradan gülermiş Yalan bir hak ihlalidir Gezegenimizin sonu mu geliyor? Covid-19 ve yeni dünya düzeni Koca Bir Çınarı Kaybetmenin Hüznü