Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.09.2014 - 15:46
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Prof. Dr. Nurettin Lüleci Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’ne aday oldu

Prof. Dr. Nurettin Lüleci, Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’ne adaylığını açıkladı. Ekim ayında yapılacak Rektörlük seçiminde aday olacağını yazılı basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

PROFESÖR Dr. Nurettin Lüleci, celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü’ne adaylığını açıkladı.

Ekim ayında yapılacak Rektörlük seçiminde aday olacağını yazılı basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuran Prof. Dr. Lüleci, kurucuları arasında bulunduğunu belirttiği Celal Bayar Üniversitesi’nin, 21. yüzyılda uluslararası düzeydeki üniversiteler arasında ki yerini almasının gerektiğine inandığı için Rektörlüğe aday olduğunu belirterek şöyle dedi:

ÜLKEMİZİN VİZYONUYLA UYUMLU

Rektörlük görevi, yenilikçi düşünceyi Üniversiteye hakim kılma, çağdaş ve geleceğin Üniversitesini oluşturma mücadelesidir. Üniversitemiz, Ekim ayında yapılacak seçimle sadece yeni rektörünü belirlemeyecek, aynı zamanda geleceğini de şekillendirecektir. Ülkemizin vizyonuyla uyumlu kaliteli yükseköğretim ve bilimsel araştırmalar yoluyla ülkemize ve insanlığa hizmet edecek nitelikli nesiller yetiştirme sorumluluğunun bilincindeyiz. Artık üniversitemizde herkesin işine odaklanacağı, güvenli, huzurlu ve üretken bir çalışma ortamı oluşturulmalıdır.

ETİK DEĞERLER İÇİNDE SEÇİM

Kurucuları arasında bulunmaktan büyük onur ve sorumluluk duyduğum Üniversitemizin, 21. yüzyılda layık olduğu ve fazlasıyla hak ettiği ulusal ve uluslararası düzeyde ki üniversiteler arasında ki yerini almasının gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle ilk olarak Celal Bayar Üniversitesinde olmak üzere ve diğer çok sayıda ulusal ve uluslararası kuruluşlarda edindiğim idari tecrübelerin verdiği güven ve sorumluluk anlayışıyla, rektör adayı olmaya karar verdim. Adalet, liyakat, katılımcılık, dürüstlük ve şeffaflık yönetim anlayışımızın temel prensiplerini oluşturacaktır. Bölgesinde güçlü, lider, Manisa ve Manisalıyla bütünleşmiş bir Celal Bayar Üniversitesini yeniden inşa edebilmek için desteğinizi esirgemeyeceğinize inanıyor, Üniversitemize hizmet yarışı olarak değerlendirdiğimiz seçim sürecinin centilmenlik içinde ve etik değerlere uygun geçmesini diliyorum.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :