Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.09.2014 - 15:06
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Açık Öğretim Okulları kayıtları ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı Açık Öğretim Okulları 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem yeni kayıt tarihleri değişti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

AÇIK Öğretim Okullarının kayıt tarihleri değişti Açık Öğretim Okullarının 2014-2015 kayıt tarihleri 1-12 Eylül olarak yeniden belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Açık Öğretim Okulları 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem yeni kayıtları başladı. Mesleki Açık Öğretim Lisesinin yeni kayıtları 1 ile 19 Eylül tarihleri arasında, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirlemiş olduğu Meslek Liselerince, (Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve İmam Hatip Liseleri) Açık Öğretim Lisesinin yeni kayıtları ise 1 ile 26 Eylül 2014 tarihleri arasında, ülkemiz çapındaki tüm Halk Eğitimi Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde bulunan irtibat bürolarınca yapılacağı, duyurulmuştu.

KONTENJAN BOŞALMASI İÇİN

Ancak Merkezi Ortak Sınavları sonucunda bir ortaöğretim kurumuna yerleşen ama bu okullara devam etmeyi tercih etmeyerek Açık Öğretim Liselerine kaydolmak isteyen öğrencilerin halen kayıtlı bulundukları kontenjanların boşalmasını sağlamak amacıyla kayıt tarihleri 1-12 Eylül olarak yeniden belirlendi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :