Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.07.2021 - 18:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Okul Aile Birliklerinin çalışmalarını çok önemsiyoruz

İstanbul Eğitime Destek Platformu Okul Aile Birliği ilçe Sorumluları ve Komisyon Başkanları toplantısı Üsküdar’da gerçekleştirildi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Toplantıda konuşan İEDP Okul Aile Birliği İl Koordinatörü Murat Kaptanoğlu ”Yasal sorumluluklarını bilen, sorun çözme odaklı çalışan okula aile birlikleri olması için eğitimlerle Okul Aile Birliklerini geliştiriyoruz” dedi.

Okul Aile Birliği ilçe Sorumluları ve Komisyon Başkanları toplantısı Üsküdar Belediyesi VİP salonunda gerçekleştirildi.  İEDP Okul Aile Birliği İl Koordinatörü Murat Kaptanoğlu başkanlığında yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü, Sinan Aydı İEDP İl Başkan Yardımcıları Zeki Bıyık ve Mikail Bektaş , Okul Aile Birliği İlçe Sorumluları ve İlkokul, Ortaokul,Lise Birim Komisyon Başkanları katıldı. Geniş bir katılım ile yapılan toplantının açılışında konuşan İEDP Okul Aile Birliği İl Koordinatörü Murat Kaptanoğlu , ilçelerde tüm okulları kapsayan bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. İEDP Okul Aile Birlikleri olarak geleceğimiz olan çocuklarımızın daha sağlıklı yetişmesi için velilerle iş birliğini geliştirerek, eğitime katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Kaptanoğlu şunları söyledi :

“Teşkilatlanma çalışmalarımızda ilçelerde ilçe sorumlusuna ek olarak birim sorumlulukları belirledik. 26 ilçe sorumlumuz ve 110 birim sorumlumuz ile ilkokul, ortaokul, lise ve İmam Hatip Okulları birim temsilcileri üzerinden koordinasyon sağlıyoruz. Yasal sorumluluklarını bilen, sorun çözme odaklı çalışan okula aile birlikleri olması için eğitimlerle Okul Aile Birliklerini geliştiriyoruz. Aynı zamanda veli olarak çocukların eğitim ortamlarını nasıl destekleyebilir ve çocuklarımıza nasıl destek sağlayabiliriz bunların çalışmalarını yürütüyoruz.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :