Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.04.2018 - 23:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluğbey Okulları kayıt almaya başladı

İstanbul’da Ümraniye/Şerifali ve Ümraniye/Atakent olmak üzere 2 kampüsü ile hizmet vermeye başlayacak olan Uluğbey Okulları 2018 bahar dönemi ile kayıt almaya başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Ümraniye

 

’Geleceğin Matematiğini Çözenler’’ sloganı ile yola çıkan Uluğbey Okulları’nda

anaokulu ve ilkokul bulunacak. Güçlü ve deneyimli eğitim kadrosu ile oluşturulan okullarda, özellikle çocukların gelişimi, takibi ve geleceğe hazır hale getirilmesi için birçok alanda farklı eğitimler verilecek. Uluğbey’de, sadece çocuklar değil, “aile gelişim programları’’ ile aileler de desteklenecek. Hayatta ilk eğitim ocağının “aile” olduğuna inanan deneyimli eğitim kadrosu bu gerçeği pekiştirmek adına ülkemiz eğitiminde ilk kez uygulayacağı modelle dikkat çekmeye hazırlanıyor.

 

 

 

ÇOCUKLARIN KEYFİNE GÖRE TASARLANDI

 

İstanbul Anadolu Yakası’nda yayın yapan yerel gazete temsilcileriyle kahvaltıda buluşan 20 yıllık özel okul ve kolej yönetimi tecrübesi ile Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Sayın, Uluğbey Okulları hakkında bilgi verdi.

 

 

 

Çocukların keyif alacakları ve mutlu olacakları bir ortam oluşturmaya dikkat ettiklerinin özellikle altını çizen Sayın, “Her bir nokta çocuklarımız için özellikle tasarlandı. Sıkılmadan oyun oynayarak öğrenecekleri modeller kurgulandı. Geleceğin gerisinde kalmamaları için robotik ve kodlama eğitimi verilecek. Öğrencilerimize İngilizce ve Çince olmak üzere çift yabancı dil imkanı sunuyoruz. Ayrıca Amerika ve Finlandiya da kullanılan bir modeli Türkiye’de ilk olarak biz uygulayacağız. Küme Modelli Öğrenme Yöntemi sayesinde öğrencilerimiz birçok farklı yetkinliğe sahip olacaklar. Daha evvel ilkokullarda farklı şekillerde uygulanan bu modelin en büyük yeniliği teknoloji destekli ve takım çalışmasını öne çıkaran bir yaklaşımda dizayn edilmiş olmasıdır” dedi.

 

 

 

EĞİTİMDE SABİT ÖDEME DÖNEMİ

 

Bu konuda Uluğbey Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selçuk Sayın, Uluğbey Eğitim Kurumları’nda ödeme sistemleri ile ilgili de yine bir ilke imza atıklarını belirterek, “Biz tüm çalışmaları yaparken çocukları düşündük ama velilerimizi de unutmadık. Onlar için önemli olan tüm hususları masaya yatırdık ve Türkiye’de hiç yapılmayan bir şeyi biz yapıyoruz. Eğitim’de “Sabit Ödeme” dönemini getiriyoruz. Velimiz öğrencinin 1.sınıf kaydını yaptırdığında ödediği eğitim ücreti ne ise 4 yıl boyunca fiyatı sabitleniyor, bu sayede gelecek yıl ne kadar zam gelecek tedirginliğini ve korkularını ortadan kaldırmış bulunuyoruz.” dedi.

 

 

 

Global anlamda, eğitim gerekleri ve aile desteği modelleri ile eğitimde yeni bakış açıları getirecek olan Uluğbey Okulları, özellikle çağdaş ve teknoloji temelli kurumsal web sitesi ile, öğrencilerinin gelişiminin yanısıra velilerinin de gelişimi üzerine odaklanmasıyla dikkat çekiyor. İnteraktif ve gelişim odaklı web sitesi dizaynı gerçekleştiren Uluğbey Kurucuları Türk Eğitim dünyasında dikkat çekmeyi başardı.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :