Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.05.2018 - 00:22
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Uluğbey Okulları olarak eğitimde fark yaratacağız

Uluğbey Okulları Atakent Kampüsü Müdürü Kadir Toru, ‘Matematik Temelli Eğitim ve Küme Modeli Eğitim Sistemiyle nitelikli ve deneyimli kadromuz ile eğitimde farkındalık yaratmak amacıyla okul öncesi ve ilkokul kademesinde eğitim öğretime başladık’ dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Eğitim

 

Kadir Toru, “Türkiye’nin en seçkin eğitim kurumlarında uzun dönem üst düzey yönetici ve öğretmen olarak çalışmış kadromuz ve özgün eğitim yöntemimizi, evrensel başarı elde etmiş eğitim modelleriyle Uluğbey Okulları çatısı altında birleştirdik. Hedefimiz yaşadığı fiziksel ve sosyal çevreye karşı duyarlı, sorumluluk bilincine sahip, ilkeli duruş gösteren, çağın bilimsel ve teknolojik bilgi ve becerileriyle donatılmış, yerel ve global gelişmeleri takip eden, etik değerlerle donanmış, saygın kişiliğe sahip ve alanında öncü bireyler yetiştirmektir.

 

 

Değerlendirilmeyen bilgi değersizdir

 

Yerelde ve globalde uygulanan eğitim sistemleri ve metotları göz önünde bulundurularak küme eğitim modeli çerçevesinde son teknoloji ile donatılmış sınıflarımız bulunmaktadır. Geleceğin mimarı olacak gençlerimize son teknolojiye vakıf, dünyadaki gelişmelerden haberdar bir eğitim imkanı sunmaktayız. “Değerlendirilmeyen bilgi değersizdir.” ilkesiyle, öğrencilere en az bilgi kadar beceri de kazandırmanın önemine inanıyoruz. Bilgi ve beceri eğitimini birlikte ve en üst düzeyde verebilmek ancak bizimle birlikte bu ilkeye inanmış, nitelikli bir eğitim kadrosuyla ve elverişli şartların sağlanmasıyla mümkündür. Bu yüzden öncelikli olarak, birlikte yola çıkacağımız eğitim kadrosunu rasyonel yöntemlerle belirledik ve ideal bir okul düzenini tasarladık.

 

En az iki yabancı dil ile eğitim

 

Uluğbey Okulları’nda temel iki hedefimizden ilki,  öğrencilerin yaparak ve yaşayarak öğrenmesini sağlamak; yani öğrenilenlerin hayata dönük, uygulanabilir ve sürdürülebilir olmasını sağlamaktır. İkinci hedefimiz ise dünyada başarılı olmuş yöntemlerle en az iki yabancı dil, eğitimde ve diğer tüm alanlarda çıtayı yükseltmektir. Bu amaçla çocuklarımızın anne-baba eğitimi üzerine inşa edilen ilk kurumsal eğitim aşaması olan anaokulundan başlayarak eğitim-öğretimin her aşamasında Uluğbey adını duyuracağız.

 

 

Eğitimin okul aile ve çevre üçgeninde şekillendiğini biliyoruz. Bu nedenle anne baba eğitimlerine önem veriyoruz. Uluğbey okulları olarak öğrencinin değil ailenin merkezde olduğu bir yapı kurguladık. Çünkü öğrencinin mutlu olmasını önemsiyoruz ve bunun için ilk nokta “Aile”dir. Biz de aileyi merkeze alarak   “Aile Eğitim Programları”, “Anne-çocuk”, “Baba-çocuk” programları planladık. Her yılın sonunda velilerimize “Aile Karnesi” de vereceğiz.

 

 

Uluğbey okulları olarak, okul öncesinde ve ilkokul kademesinde “Bilingual eğitim programı”nı uygulamaya koyduk. Çok dilli eğitim programı ile öğrencilerimiz interaktif ve iletişimsel öğrenme ortamlarında İngilizce ve Çince dil becerilerini geliştiriyor. Çift dilli büyüyen çocuklar üzerinde yapılan tüm araştırmalar bu çocukların bilişsel gelişimlerinin daha hızlı olduğunu göstermektedir.

 

Öğrencilerimizin okulumuzdaki her mekâna, severek ve isteyerek yönelmelerini önemsiyoruz. Sevginin öğrenmede önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu biliyoruz. Sevmediğimiz kimselerden yeterince öğrenemez, sevilmediğimiz ortamlarda öğrenmeye yeterince açık olamayız.

 

Zengin olmayı değil mutlu olmayı öğretceğiz

 

Uluğbey Okulları’nda, öğrenci ve öğretmenlerimizin mutluluğu ön plandadır. Hem öğretmenlerimizin, hem de öğrencilerimizin okula gelmekten mutluluk duymalarını, bir öğrenme topluluğu oluşturmalarını ve öğrenmekten haz duymalarını hedefliyoruz.

Hintli İşadamı Ratan Naval Tata “Çocuklarınızı zengin olmaları için eğitmeyin, onları mutlu olmaları için eğitin. Böylece yetişkin olduklarında eşyaların fiyatını değil değerini bilirler” diyor: Sevgi gösterilen çocuklar mutlu olurlar, mutlu olan çocuklar başarılı olurlar, başarılı olan çocuklar vatanına ve milletine faydalı bireyler olurlar.

 

Eğitim öğretimi destekleyici bir eğitim kurumunda olması gereken argümanlar ile yola koyulduk. Gerek anaokulu, gerek ilkokulumuzda ergonomik sınıflar, görsel sanatlar / müzik atölyesi,  robotik / akıl oyunları atölyesi, spor salonu, bowling salonu, yemekhane vb. mekanları öğrenme ortamına uygun ve eğlenceli hale getirerek okul ve dersleri sevdirme gayesindeyiz.

 

 

Beden Eğitimi ve Spor dersinde, öğrencilerimizin yaş guruplarına uygun güç-koordinasyon bağlantısını esas alan «CROSSACTION KIDS» programı uygulanmaktadır. Bu programda öğrencilerimiz ölçülebilen sonuçlar veren eğlenceli ve merak uyandıran temel güç ve koordinasyon egzersizlerine dahil olurlar. Bu egzersizlerle onların sadece iyi bir sporcu olmalarını değil, ayrıca çalışkan, kararlı ve dirençli bireyler olmalarını sağlıyoruz.

 

«CROSSACTION KIDS» son yıllarda çocuklarda oldukça yaygın görülen obezite (şişmanlık) sorununu da ortadan kaldırarak çocuklarımızın çok daha sağlıklı bir hayat tarzına sahip olmalarına yardımcı olmaktadır.

Eğitimde UBO dönemi başlıyor. Teknolojiye uyumlu, tam donanımlı fiziksel şartlarımız ve eğitim öğretim programlarımızla biz hazırız. Geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızı en iyi niteliklerle donatarak hayata hazırlamak üzere sizleri okulumuza bekliyoruz” açıklamasında bulundu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :