Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.06.2014 - 14:59
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bankalar aidatsız kartlarda ne gibi oyunlar oynuyor?

Bankalar yeni tüketici kanunuyla aidatsız kredi kartı vermek zorunda. Ancak bankalar bunun önüne geçmek için yeni oyunlar peşinde, bakı; nasıl aldatma yoluna gidiyorlar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

YENİ yasayla bankaların aidatsız kart çıkarmaları mecbur hale getirildi. Tüketiciler bankalarından kartlarını aidatsıza çevirmeyi talep edebilirler. Ancak bankalar bunun önüne geçmek için vatandaşları ‘Taksit ve Puan’ tehdidi ile kandırma yolunu deniyorlar.

Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu,6502 sayılı Tüketicileri Koruma Kanunun 28 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe girdiğine dikkat çekerek, şu uyarıda bulundu:

"Tüketici Kanunu bankaların aidatsız kart çıkartmasını zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle tüm tüketiciler bankalarını arasınlar, kredi kartlarının aidatsız hale gelmesini talep etsinler. Bu durumda banka kart aidatı yansıtamaz " dedi.

ALDATMACA VE BAHANE

Ağaoğlu, bankaların aidatsız kart talep eden müşterilerine, "Taksit imkanın olmaz, puan vermeyiz" şeklindeki yaklaşımlarını, 'Tamamen aldatmaca ve bahane' diye niteleyerek, 'Taksit ve puan' kampanyalarının bireyleri daha çok harcama yapmaya yönlendirmek amacıyla düzenlendiğine dikkat çekti.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :