Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.06.2014 - 10:05
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadıköy Belediyesi ilçenin geleceğini bakın nasıl gençlere bıraktı

Kadıköy Belediyesi ilçe geleceğini gençlere emanet etti. İlk Çalıştay’da gençler için hazırlanan palan açıklanacak ve ilçenin geleceğinde söz hakkı verilecek.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL ’da yaşamaın ayrıcalıklı ilçelerinden Kadıköy, artık gençlere emanet.

Kadıköy Belediyesi,  5 yıllık stratejik plan hazırlıklarını çalıştaylarla halkın katılımını açtı ve düzenlenecek ilk çalıştayda gençlere söz hakkı verecek.

5 yılda bir hazırlanan ve kentin yönetimine dair yol haritasının belirlendiği stratejik plan çalışmalarını halkın katılımına açan Kadıköy Belediyesi, düzenleyeceği çalıştaylarla her kesimden vatandaşın görüş ve önerilerini alarak Kadıköy’ün ortak geleceğini birlikte planlıyor.

KATILIMCI YEREL YÖNETİM

Toplumun her kesiminden sivil toplum kuruluşlarından katılımcılar, inanç grupları, sendikalar, işçi ve işveren örgütleri ve sanatçıların yanı sıra Kadıköy’ün geleceğine dair sözü olan herkesin katılımına açık olacak çalıştaylar, Kadıköy Belediyesi’nin yönetime halkın katılımını sağlamayı amaçlayan katılımcı bir yerel yönetim anlayışın önemli adımlarından biri olacak.

Geleceğin sahibi olan gençlerin yönetime daha fazla katılımını sağlamak için önemli bir adım atan Kadıköy Belediyesi, düzenleyeceği geniş katılımlı çalıştayların ilkini 18-35 yaş arası gençlerle gerçekleştirecek. Kadıköy’ün genç ve sorgulayan gençlik potansiyelini yönetime katmak, yerel yönetimlerini gençleşmesini sağlamak ve Kadıköy’ün geleceği kucaklamasını sağlayacak yaratıcı projelere hazırlamak için düzenlenen Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı’nda her kesimden genç bir araya gelerek ortak bir gelecek tasarlayacaklar.

PLANDA YER ALACAKLAR

Gençlerin görüş, öneri ve isteklerinin Kadıköy’ün geleceğine yön veren stratejik planda yer almasını sağlayacak çalıştay, Kadıköy Belediyesi’nin web adresleri ve sosyal medya mecraları tarafından da desteklenerek geniş katılımcı bir iletişim atmosferi sağlanacak.

Toplumun her kesiminden 18-35 arasındaki gençlerin katılacağı Stratejik Plan Gençlik Çalıştayı 6 Temmuz sabah 10.00’da Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi Zübeyde Hanım Kokteyl Salonu’nda gerçekleşecek.

İLK SÖZ GENÇLERİN OLACAK

Kadıköy Belediyesi olarak yerel yönetimde başarının etkin biçimde hayata geçirilmesinin katılımcı yönetim anlayışı ile sağlanabileceğini ifade eden Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Katılımcılık, şeffaflık ve hesap verebilirliği esas alan bir anlayışla hazırlanacak Stratejik Plan, Kadıköy’de yeni ve örnek bir yönetim modeli yaratmak için atılacak ilk adımlardan biri olacaktır” dedi.

ORTAK VİZYON ORTAK MİSYON

Çalıştayların, Kadıköy’ün bilgi, birikiminin ve yaratıcılığının kent yönetimine daha güçlü bir biçimde katılmasını sağlayacağını ifade eden Nuhoğlu, “Bu anlayıştan hareketle kamu kurum ve kuruluşları, mahalli idareler, oda ve meslek kuruluşları, emek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve yurttaşlarımızı Kadıköy Stratejik Gelişme Planını birlikte hazırlamaya, ortak vizyon, misyon, amaç, hedef ve stratejiler oluşturmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

BİRLİKTE KARAR VERİLECEK

“Ortak akıl” yaratmayı amaçlayan katılımlı bir planlama yöntemi olan Stratejik Plan Çalıştayları’nın ilkini Kadıköy’ün geleceğini tasarlamaya gönüllü olan gençlerle birlikte yapılacağını ifade eden Nuhoğlu, “Gençler 5 yıl sonra Kadıköy’ü nerede, nasıl görmek istiyorlar bunu öğrenmek ve bu süreci gençlerle birlikte planlamak istiyoruz. 5 yıl sonra çocuklarımıza ve gençlerimize nasıl bir Kadıköy bırakmalıyız, neler yapmalıyız bunları tartışacağız. Bu anlamda her kesimden gençlerimizi 6 Temmuz’da gerçekleşecek çalıştayımıza davet ediyorum. Gelsinler 5 yıl sonra Kadıköy’ü nasıl görmek istediklerini birlikte tartışalım” dedi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :