Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.07.2014 - 12:23
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Emeklilerin zamlı temmuz maaşı ne kadar?

Emeklilere temmuz zammı ne kadar? Emekliler temmuz maaşını zamlı mı alacak? Emeklilerin temmuz emekli maaş zammı belli oldu mu? Emekiler zamlı maaşı ne zaman alacaklar?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

EMEKLİ maaşı alanların beklediği zam oranı belli oldu.

Emekliler Temmuz 2014 maaşını zamlı alacak. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK), emekli aylıklarının Temmuz-Aralık döneminde yüzde 5,7 oranında arttırılarak ödeneceğini açıkladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK) ‘Emekli Aylık Artışları’na ilişkin yazılı açıklama yaptı. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun 55’inci maddesinde gelir ve aylıkların, her yılın Ocak ve Temmuz ödeme tarihlerinden geçerli olmak üzere düzenlendiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

TÜFE ARTIŞ ORANI 5.7

"Bir önceki altı aylık döneme göre Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan en son temel yıllı tüketici fiyatları genel indeksindeki değişim oranı kadar artırılarak belirleneceği öngörülmüştür. TÜİK tarafından 2014 yılı Ocak-Haziran dönemine ilişkin TÜFE artış oranının yüzde 5,7 olarak açıklandı. Gelir ve aylıklar 2014/Temmuz-Aralık ödeme döneminde yüzde 5,7 oranında artırılarak ödenecektir. Ocak ayında yapılan yüzde 3,27 oranındaki artışla birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelir ve aylıklarına 2014 yılında yapılan artış oranı yüzde 9,16 olarak gerçekleşmiştir."

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :