Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.07.2014 - 15:36
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Beyoğlu organik pazarı nerede kuruluyor?

Beyoğlu organik Pazar nerede kuruluyor? Beyoğlu Organik Pazar ne zamanlar kuruluyor? Beyoğlu Kasımpaşa organik Pazar hangi günler kuruluyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ORGANİK pazarlara büyük ilgi var.

Özellikle İstanbullular, sağlıklı beslenmenin ve sağlıklı kalmanın yolunun organik pazardan geçtiğinin bilincinde olduklarından, haftanın belirli günlerinde, değişik ilçelerde kurulan organik tarım ürünlerini almak için yarışıyorlar.

Bu organik pazarlarından biri de Beyoğlu Organik Pazarı. Kasımpaşa’da her Pazar kurulan Pazar, Ramazan ayında da büyük rağbet görüyor. Beyoğlu Kasımpaşa’da her pazar kurulan semt pazarında doğal gıdalar tezgahlara çıkıyor. Süt ve süt ürünlerinden, pekmeze, mantardan tüm sebze ürünlerine kadar tüm damak tatlarını pazarda bulmak mümkün. Tüketiciler ise pazardan oldukça memnun.

DOĞAL ÜRÜNLERİN ADRESİ

Küçük Piyale Mahallesi Toprak Tabya Sokak’ta kurulan İnebolulular Pazarında, Kastamonu ve İnebolu’dan, kamyonetlerle yola çıkan satıcıların organik ürünleri, tarlalarından topladıkları hormonsuz sebze-meyve, doğal peynirler ve ev yapımı ekmekler bulunuyor.

Tezgahlara konulan ürünler, tüketiciler tarafından doğal oldukları için yoğun ilgi görüyor. Ürünlerin fiyatları doğal yolla üretildikleri için market ve diğer pazarlara göre biraz pahalı. Ancak, ürünlerin doğal ve lezzetli olması bu dezavantajı ortadan kaldırıyor.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :