Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.07.2014 - 13:35
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yüksek Hızlı Tren fiyatları ne kadar?

İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatları belli oldu. YHT İstanbul-Ankara bilet fiyatları ne kadar? YHT fiyatları belli oldu mu?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL - Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) için geriye sayım başladı. 25 Temmuz'da açılacak olan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattında uygulanacak bilet fiyatları da belli oldu.

Uzun süredir bilet fiyatları için çalışma yapan Devlet Demiryolları yetkilileri, anket yaparak hesaplama işlemi gerçekleştirdiler.

Esnek fiyat uygulaması için de hazırlıklarını yapan yetkililer,  60 TL ve 90 TL üzerinden hesaplamalar yaparken, kişi başına bilet fiyatının 70-80 TL arasında olması bekleniyor.

BAŞBAKAN DUYURACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın da fiyatı kamuoyuna duyurmadan önce açılışı gerçekleştirecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunması ve nihai kararı da Başbakan'ın açılışta vatandaşa duyurması bekleniyor. Hızlı tren hattında kampanyalar yapılacak ve normal tarifenin altında biletler de satılacak. Esnek bilet uygulaması ile de belirli gün ve saatlerde bilet fiyatlarında değişikliğe gidilebilecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :