Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.07.2014 - 12:22
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul-İtalya 45 yeni uçak seferi

İstanbul-İtalya uçak seferlerine 45 yeni seferler eklendi. İstanbul-İtalya yeni uçak seferleri hangileri? İstanbul-İtalya 45 yeni uçak seferleri ne zaman başlıyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL –İtalya uçak seferlerine yeni seferler eklendi. Türkiye ile İtalya arasında imzalanan ikili havacılık anlaşmasıyla, 45 yeni uçak seferi eklendi. İki ülke arasında uçuşların arttırılması ve yeni uçuş noktalarının oluşturulması amacıyla imzalanan anlaşmayla, Türk Havayolu İşletmeleri’nin İstanbul'dan İtalya'ya gerçekleştirdikleri haftalık seferlere 45 yeni sefer daha eklendi. Böylece İtalya’ya yapılan haftalık sefer sayısı 151’den 196’e ulaştı.

SEFERLER KALICI HALE GETİRİLDİ

Anlaşmaya varılan bir diğer husus, İtalya’da Roma, Milano/Malpensa olarak belirli olan tarifeli sefer nokta sayısının 2’den 11’e çıkartılması oldu. Böylece geçici izinlerle sefer düzenlenen Bergamo, Bolonya, Venedik, Cenova, Torino, Napoli, Katanya ve Pisa noktaları kalıcı hale getirilerek, Bari noktası da yeni tarifeli sefer noktası olarak belirlendi. Kargo seferlerinde hava aracı tipi kısıtlaması olmaksızın haftalık 14 frekans kargo seferinin belirlendiği müzakerelerde ayrıca iki ülke arasında kombine taşımacılık ve tarifeli sefer noktaları arasında da 3. taraf dahil olmak üzere kod paylaşımı hususlarında mutabakat sağlandı.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :