Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.07.2014 - 09:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Korsan taşımaya Ramazan’da önlem

Ramazan Bayramı’nda korsan taşımaya karşı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın denetimleri sıklaştırılacak.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

KORSAN taşımacılığa karşı Ramazan Bayramı’nda her türlü önlemler alındı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ramazan Bayramı nedeniyle korsan yolcu taşımacılığını önlemek için denetimleri artıracak. TGRT Haber'e göre Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, özel araçlarıyla trafiğe çıkan vatandaşların diğer sürücüler için de hayati önem taşıyan kurallara uymasını istedi.

Yetkililer, karayollarında seyreden vatandaşların sorumlu ve dikkatli olması, hoşgörünün daha çok öne çıktığı bayramda sürücülerin birbirlerine karşı da sabırlı ve saygılı davranmaları trafik güvenliği açısından önem arz ettiğini vurgulayarak, güvenli bir yolculuk için alınması gereken önlemler şöyle sıraladı:

TEKNİK BAKIMIN ÖNEMİ

"Trafiğe çıkmadan önce aracın teknik bakımını yaptırınız ve teknik bakımı yapılmayan araçlarla kesinlikle yola çıkmayınız. Aracın belirlenen sınırlarının üzerinde yolcu ve yük kabul etmeyiniz. Trafikte seyrederken hem önde hem arkada otururken emniyet kemerinizi takınız. Hız limitlerine uyunuz. Seyir sırasında cep telefonu kullanmayınız. Sürüş sırasında sık sık mola verin, yorgun ve uykuluyken asla araç kullanmayınız. Özellikle dönüş yolculuğunda, seyahatinizi bayram tatilinin son gün ve saatlerine bırakmamaya özen gösteriniz. Trafik güvenliği ile ilgili diğer trafik kurallarına uyunuz."

Korsan yolcu taşımacılığını önlemek için harekete geçen bakanlık karayollarındaki denetim istasyonlarında 24 saat esasına göre denetimlerde bulunacak.

SEFERLERE D2 VE B2 TAKVİYESİ

Öte yandan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bayram yoğunluğu nedeniyle vatandaşların mağdur olmaması için B2 ve D2 belgeli otobüslerden yararlanılması için genelge yayımlandı.. B2 ve D2 belgeli araçlardan Razaman ve Kurban bayramlarında istifade edilmesi konusundaki genelge ile Ramazan Bayramı'nda 25 Temmuz-4 Ağustos, Kurban Bayramında ise 3-13 Ekim tarihleri arasında B2 ve D2 yetki belgesi sahiplerinin taşıt belgelerinde kayıtlı 25 ve üzeri koltuk kapasitesine sahip araçları ile yolcu taşınabilmesine izin verildi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :