Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.03.2016 - 11:59
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müzakare ve çözüm sürecine dönmeliyiz

DOGASİAD, ‘Ülkemizde, son bir yılda bine aşkın can kaybı, yüz binlerce insan göçü ve milyarlarca dolarlık ekonomik kayıp yaşandı. Derhal müzakere ve çözüm sürecine dönülmeli.’

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Gökhan Demir-Güncelposta Gazetesi-Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (DOGASİAD) Bostancı Dedeman Oteli’nde düzenlediği kahvaltıda, Dernek çalışmaları ve  gündemi değerlendirmesi yaptı.

AKYOL: SUYA SABUNA DOKUNACAĞIZ

Açılış konuşmasından sonra kürsüye çıkan DOGASİAD  Başkanı Bedrettin Akyol, “Bu çatı altında toplanmamıza vesile olan adını hiçbir zaman kendi kişisel çıkarı için kullanmayacaktır. Bu yapıda küçük büyük katkısı olan herkese, yönetim kurulu adına derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

DOGASİAD üyesi olsun veya olmasın tüm Doğu ve Güneydoğulu İşadamı ve Sanayicilerin hassasiyetlerini gözeterek hareket edilecektir” dedi.

Akyol, “2014 yılında fikir olarak ortaya çıktığını yapılan görüşmeler sonucu 11 kurucu üye ile kurulduğunu, derneğin suya sabuna dokunmayarak yürütülmeyeceğini,bölgedeki sorunlara daha aktif  ve pratik çözümlerle yöneleceklerini aktardı.”

TUNÇ: TALEBİMİZ ÇÖZÜM SÜRECİ

Programın finali yapan DOGASİAD Başkan Yardımcısı Av.Suat Tunç, Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirdi. Tunç, “Bölgemiz temel prensipler bakımından halen ülkenin geri kalmış kısmını temsil etmektedir.

 Maalesef eğitimde ve yaşam kalitesinde sonda gelen illerin çoğunluğu bölgemizde bulunmaktadır. Bölgede devam eden çatışmalı sürecin oluşturduğu durum ve demokratik sürecin önündeki sorunlar gerek bölge gerekse ülke için giderek kötü bir ortamın oluşmasına sebebiyet vermektedir.

Ülkemizde, son bir yılda bine aşkın can kaybı, yüz binlerce insan göçü ve milyarlarca dolarlık ekonomik kayıp yaşandı. Derhal müzakere ve çözüm sürecine dönülmeli. Derneğimiz müzakere ve çözüm sürecinin başlamasını ve tarafların bu konuda gerekli adımları atmasını talep etmektedir” dedi.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :