Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.04.2016 - 10:32
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ortadoğulu turiste 'Bir tane İstanbul var' sloganıyla davet

İstanbul Ticaret Odası, 86 ülkenin katılımıyla açılan Ortadoğu'nun en büyük turizm fuarı Arabian Travel Market'te 'There is only one İstanbul (Bir tane İstanbul var)' sloganıyla tanıtım başlattı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Fuar, kritik bir döneme denk geldi. Açıklamada görüşlerine yer verilen İTO Başkanı İbrahim Çağlar, fuarın bu yıl turizmde kritik bir döneme denk geldiğini belirterek, "Rus turist sayısı 2016'nın ilk üç ayında yüzde 51 geriledi. Rusya'yı ikame edebilecek en önemli pazarlardan biri Ortadoğu" ifadelerini kullandı.

İstanbul'a bu yılın ilk 3 ayında toplam 2 milyon 149 bin turist geldiğini bildiren Çağlar, "Ortadoğu ülkelerinden ilk çeyrekte misafir ettiğimiz turist sayısı 420 bini geçti. 2016'nın ilk üç ayında İstanbul'a gelen yabancı ziyaretçiler içinde Ortadoğulu turistlerin oranı yüzde 19,6'yı buldu. Her beş yabancı misafirimizden biri Ortadoğu ülkelerinden geldi" bilgisini verdi.

Çağlar, İstanbul'a gelen yabancı ziyaretçiler içinde 2011 yılında yüzde 11 olan Ortadoğulu turist oranının da 2015'te yüzde 20'nin üzerine çıktığını aktardı.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :