Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.07.2016 - 22:58
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dünyanın en kıymetli üçüncü şehri

Emlak sektöründe dünya çapında araştırma yapan İngiliz Knight Frank’in Global Şehir Endeksi’nin 2016 verilerine göre toprağı en kıymetli şehirleri belirledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-İstanbul’un önemli inşaat şirketlerinden olan Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İstanbul’da ev fiyatları son 1 yılda yüzde 20 arttı. Bu artışa en büyük sebep yerli ve yabancı turistin ilgisi ve şehir markalaşması oldu. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin özellikle tatil beldeleriyle fiyat ve değer anlamında "daha çok gideceği yol" var açıklamasını yaptı. Avrupa’nın fiyatta ve değerde keşfedildiğini ve bir doygunluğa ulaştığını söyleyen Yılmaz, “İstanbul özelinde bakarsanız fiyatlar daha Avrupa’nın çeyreği seviyesinde. Kısa sürede bu artışın sürerek, yarısına ulaşacağını düşünüyorum. Ayrıca İstanbul, İzmir, Ankara dışında hayran kalınacak tatil beldeleri var, bunlar daha keşfedilmedi. Marka şehirler gün geçtikçe artıyor” diye konuştu. 

İSTANBUL VE ÇİN YARIŞIYOR

Son yıllarda dünya metropolleri arasındaki yerini perçinlemeye devam eden İstanbul, dünya trendi olarak şehir markalaşmasında zirveye oynuyor. Dünyanın 150 şehri arasındaki fiyat artışı liginde İstanbul 3. sırada yer alırken, ilk 5’te Çin’den 4 kentin adı var. Emlak sektöründe dünya çapında etkili araştırmalara imza atan İngiliz Knight Frank’in Global Şehir Endeksi’nin 2016 verilerine göre son 1 yıllık fiyat hareketliliğinde İstanbul, dünya çapında ilk 3’te yer aldı. 

Çin’in ise yeni yükselen değeri Şenzhen’de son 1 yılda ev fiyatlarında yüzde 62’lik artış yaşanırken, Şanghay’daki artış yüzde 30’a denk geldi. İstanbul’da ise yüzde 20’lik yükseliş kaydedildi. Dünyadaki önemli şehirlerden Londra’da fiyat artışı yüzde 15’te kalırken, Amsterdam’da yüzde 10, Sidney’de yüzde 9, Barcelona’da yüzde 8 olarak gerçekleşti. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :