Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.09.2016 - 12:04
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mahmutbey gişelerine serbest geçiş

Arslan, ‘Araçların direkt takip edildiği ve duraksamadığı bir sistemle Mahmutbey gişeleri için çalışmalar başlatıyoruz. İki ay içinde serbest geçiş haline getireceğiz’ dedi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi /İstanbul

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul trafiği ve yeni yapılacak projeler için net konuştu. Bakan, “ 3. Köprü yoğunluğu ile artan İstanbul Mahmutbey Karayolu tabiriyle şişe başı durumu var. Bütün trafik geliyor ve orada toplanıyor. Bu sıkıntı için serbest geçiş dediğimiz, araçların direkt takip edildiği ve duraksamadığı bir sistemle Mahmutbey gişeleri için çalışmalar başlatıyoruz. İki ay içinde serbest geçiş haline getireceğiz’ dedi.

ÇAMLICA GİŞELERİ FAYDADAN ÇOK ZARARDIR

OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ’NDEN GÜNDE  20 BİN ARAÇ

Bakan Arslan yapımı biten ve yapıma başlanacak projeler hakkında bilgi verirken şunları söyledi. “Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden günde ortalama 110 bin araç geçiyor. Osman Gazi Köprüsü’nden günlük ortalama 20 bin araç geçiyor. Hedefimiz bu rakamları ikiye katlamak.

AVRASYA TÜNELİ 20 ARALIKTA AÇILIYOR

Avrasya Tüneli’ni 20 Aralık’ta açıyoruz ve günlük 120 – 130 bin araç geçişi ön görüyoruz. Tarihi yarımada büyük rahatlama yaşayacak. İstanbul, metro standartlarına gelmiş, Marmaray’a entegre olmuş banliyö hatlarına 2018’de kavuşacak.

2017’DE KENDİ UYDUMUZU UZAYA YOLLAYACAĞIZ

Atatürk Havalimanı’nın yerine konut yapılmayacak. Türkiye’ye değer katacak bir şekilde kullanılmaya devam edilecek. Uzay Ajansı’nın kuruluşu için tüm çalışmalarımız devam ediyor. 2017’de kendi uydumuzu uzaya yollayacağız.

BAKAN ARSLAN’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

İstanbul - Antalya arası YHT ile 4 saate düşecek. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün ocak ayında tekliflerini alacağız. Marmara’ya bir ring oluşturacağız.

Haydarpaşa Garı YHT garı olarak kullanılmaya devam edecek.

3. Havalimanı’nın ilk fazını 2018’in ilk çeyreğinde hizmete vermeyi planlıyoruz.

2018’de Gayrettepe’den 3. Havalimanı’na direkt metro ile ulaşılabilecek.

Ankara’da Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı 29 Ekim’de açılacak.

Gayrettepe’den 3. Havalimanı’na 34 kilometre uzunluğunda bir metro hattı yapılacak.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :