Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.12.2018 - 23:20
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ASRİAD'dan KOBİ Alacak Sigortasına tam destek

Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan KOBİ Alacak Sigortası Devlet Güvencesi Sistemine ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman’dan tam destek

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul

Asrın İşadamları Derneği (ASRİAD) Genel Başkanı Adnan Danışman yaptığı açıklamada, 1 Ocak’tan itibaren KOBİ’ler için yeni bir dönemin başlayacağını ve KOBİ Alacak Sigortası’nın devlet garantisini kapsaması nedeniyle büyük önem taşıdığını söyledi.

Öncelikli olarak devlet destekli bir havuz sisteminin kurulacağını, hangi KOBİ’lerin bundan istifade edebileceğine ilişkin risk değerlendirmesi yapılacağını ve bu testten geçen KOBİ’lerin sisteme dâhil edilerek sigortalama işlemine tabi tutulacağını belirten Adnan Danışman, daha sonra sistemin genişletileceğini ifade etti.

KOBİLERİ RAHATLATACAK

Özellikle ekonominin türbülansa girdiği dönemlerde tahsilat sorununun son derece önemli bir sorun haline geldiğini ve alacakların riske girmesinin çok büyük bir tehlike ve işi kökten etkileyecek bir sürpriz olduğunun altını çizen ASRİAD Başkanı Danışman, bunun bir şekilde teminat altına alınmış olmasının KOBİ’ler için rahatlatıcı bir etki olabileceğini belirtti.

ASRİAD Başkanı Adnan Danışman, “Ancak bu sistemin getireceği yüklerin de iyi hesaplanması şarttır. Hem KOBİ’lere yeni ve anlamsız yükler getirmemeli hem de havuz siteminin doğru ve seri bir şekilde işletilmesi garanti altına alınmalıdır.  KOBİ’yi tahsilat endişesinden kurtarmak, son derece önemli bir katkı sağlamak anlamına gelir. Sigorta primlerinin de makul bir seviyede olmasına özen gösterilirse bu sistemin fayda sağlayacağına kani olabiliriz” diye konuştu.  


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :