Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.01.2020 - 14:09
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çin Masası Projesiyle Kobilere Ticaret İmkanı

Çin Ticaret Derneği, küçük ve orta ölçekli işletmelere gerçekten fayda sağlayacak ve işletmelerin kendi bölgelerinde Çin ile ilgili bilgi ve kaynağa ulaşmasını kolaylaştıracak projeyi hayata geçiriyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta /İstanbul

Geçtiğimiz sene hedef Çin’e ihracat sloganıyla yola çıkan Çin Ticaret Derneği 2020 yılı içerisinde yapılması planlanan projeleri ve faaliyetleri görüşmek  için yılın ilk toplantısını yaptı. Dernek merkezinde yapılan toplantıya dernek başkanı Barış Ariç başkanlık ederken yönetim kurulu üyeleri Chen Zhang, Sinan Bayraktar, Ayhan Karahan, Ferhat Şöhlen, Kemal Öztürk ve Kaşif Aydınoğlu toplantıda hazır bulundu.

BU PROJE DESTEK BEKLİYORUZ

Çin Ticaret Derneği Başkanı Barış Ariç, “2020 yılında iki önemli projeyi hayata geçireceğiz. Bu projelerin en önemlisi ‘Çin Masası Projesi” küçük ve orta ölçekli işletmeler gerçekten fayda sağlayacak, işletmelerin kendi bölgelerinde Çin ile ilgili bilgi ve kaynağa ulaşımını kolaylaştıracak güzel bir proje çalışması hazırladık. Hedefimiz Türkiye’deki en kırsalındaki bir kobinin Çin ile ticaret yapmak istediğinde  gerekli bilgiye ulaşabilmesinin önünü açacağız. 2020 yılı ilk yarısında bize göre öncelikli ticaret ve sanayi odalarında bu projenin pilot uygulamasının hayata geçirilmesi. Böylelik bu projeyi olgunlaştırıp daha sonra Türkiye’deki bütün ticaret ve sanayi odalarına sunacağız”dedi.

Ariç, “Çin Masası projesi iki ülke arasında ihtiyaç duyulacak karşılıklı entegrasyonu sağlayacak bir projedir, başta ticaret bakanlığı olmak üzere bizlerle paydaş olabilecek bütün kurumlardan da destek bekliyoruz”dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :