Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.01.2014 - 09:17
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

THY kış turizmine destek için kayak takımlarını ücretsiz taşıyor

Türk Hava Yolları kış turizmine destek olmak için bu kayak merkezine yapılan seferlerinde yolcularından kayak takımları ve golf takımları için taşıma ücreti almıyor, THY seferleri de arttırılacak.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

DÜNYADA  en çok ülkeye uçan havayolu şirketi olma unvanını elinde bulunduran Türk Hava Yolları, tarihi, kış sporları, müzik festivalleri ve açık hava konserleriyle Avrupa'nın kültür beşiklerinden biri olan Avusturya'nın Salzburg şehriyle ilgili hedeflerini büyüttü. Kış turizminde yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Salzburg’daki kayak tesisleri için THY, yolcularının kayak takımını ücretsiz taşıyor.

Türk Hava Yolları, Mozart'ın doğduğu şehir olan Salzburg'da hedeflerini büyütmeye devam ediyor. THY, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında haftalık 4 olan sefer sayısı yaz programıyla birlikte günlük olarak yapılacak.

GOLF TAKIMLARI DA ÜCRETSİZ

Türk Hava Yolları’nın Salzburg seferleri hakkında bilgi veren ve Mozart Müzik Festivalinin yanı sıra kayak tesislerinin de bulunmasından dolayı kış turizminde de yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çektiğini belirten istasyon müdürü Murat Baydar,

“Yazın buraya elit bir yolcu geliyor. Gerek sabit business konfigürasyonlu uçaklarımızı buraya gelmesi talebe göre atanmış tiplerin büyütülmesi şeklinde yolcularımıza kapasite attırarak yardımcı olacağız. Ayrıca Türk Hava Yolları gerek kayak gerekse golf takımları olsun spor ekipmanlarını ücretsiz olarak taşıyor. Salzburg’a kayak için gelen yolcularımızın kayak takımlarını ücretsiz taşıyoruz” dedi.

ULUSLARARASI TRANSİT YOLCULAR

Yolcu profili hakkında da açıklamalarda bulunan THY Salzburg İstasyon Müdürü Murat Baydar konuşmasında şunları söyledi: “Genellikle etnik yolcular olmakla beraber İstanbul ötesi ve Türkiye içinde de İstanbul’un devamı olan pek çok yolcu taşımaktayız. Yüzde 10’nun üzerinde uluslararası transit yolcumuz var.

İç hatlarda İstanbul ötesine yüzde 30 üzerinde taşıma oranımız var. Özellikle bu sömestr tatilinde çok ciddi talep aldık ve bu sömestr tatili için bir tane Airbus A330 tipi uçak burası için planlandı. Bu gelen talebin ne kadar çok olduğunu gösteriyor. Uçak tipini büyüterek normal kapasitemizin iki katı büyüklüğünde yolcu taşıyacağız.”

AVUSTURYALILAR İÇİN BÜYÜK DENEYİM

“Türk Hava Yolları’nın Salzburg’a direkt seferlere başlaması nasıl karşılandı” sorusu üzerine Baydar, “ Salzburg Havalimanı’na uluslararası anlamda global anlamda uçan en büyük havayolu Türk hava yolları. Şimdiye kadar Lufthansa, Austrian Airlens üzerinden taşıdığı yolcular var ama uluslar arası bu zenginlikte bu yolcuyu Salzburg Havalimanı Türk Hava Yollarıyla görüyor. Bu onlar için yeni bir deneyim. Ayrıca gurbetçilerimizde buraya uçuşların başlamasına çok sevindi. Çünkü buraya en yakın buradan üç saat uzaklıkta olan Münih Havalimanı var. Bir gurbetçi vatandaşımızın eskiden İstanbul’a uçmak için Münih Havalimanı’na giderdi. Gurbetçilerimiz uçuşa beş saat önceden oraya giderdi. Biz haftada 5 kez uçuyoruz. Buradaki gurbetçilerimiz uçuşa 45 dakika kala buraya gelip rahatça İstanbul’a uçabilir. THY olarak gurbetçilerimizin ayağına geldik ve bundan çok mutlular” cevabını verdi.

Dünyanın tek Lületaşı Müzesi Türkiye'de TIK'la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :