Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.05.2012 - 08:43
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Memur Bayram İkramiyeleri Ne Kadar? Memur Zammı Ne Zaman Verilecek?

Memur ikramiyesi ne zaman verilecek? Memurlar ne zaman zam alacak? Memurun zammı ne zaman belli olacak? Memur ikramiyesi ne kadar olacak? Bayramda memurlara ne kadar ikramiye verilcek? Memurun ikramiye haberlerinde son dakika? Memura zam ne zaman geliyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 2 milyon memura ikramiye piyangosu vuracak. Dini bayramlarda memurlara maaşlarının dışında en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı ikramiye istendi. 


Memurlar heyecanla toplu sözleşme görüşmelerinin tamamlanmasını beklerken; görüşme masasına zammın dışında, memurların bütçesini rahatlatacak birçok talep de yatırıldı. Bunlar arasında, Bayram ikramiyesi ve evlilik ödeneğinin yanı sıra eğitimcilerle sağlıkçıları yakından ilgilendiren teklifler de yer alıyor. 

Memur-Sen, kamu görevlilerine, Ramazan ve Kurban Bayramları'nda, Bayram öncesi ödenen maaşlarıyla birlikte en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) 2 katı tutarında Bayram ikramiyesi ödenmesi istedi. Bu talep kabul gördüğünde, memurun eline yılda 2 kez toplu para geçmiş olacak. 

ZAM PAZARTESİ'YE... 

Öte yandan hükümet, 14 Mayıs Pazartesi günü zam teklifini sendikalara bildirecek. 8-9 Mayıs'ta görüşülen sendika hizmet kollarının talepleri ile konfedarasyonların genel taleplerinin incelenmesi için Maliye Bakanlığı koordinatörlüğünde kurulan komisyon çalışmalarına dün başladı. Hükümet, bütçe imkanları çerçevesinde sendikaların taleplerinin hangilerinin uygulanabileceği konusunda bu komisyondan gelen rapor doğrultusunda karar verecek. Pazartesi günü de sendikalara tekliflerini sunacak. 

EVLİLİK ÖDENEĞİ ŞART 

Memur-Sen, dünyaevine giren memurun yanı sıra, çocuğu evlenen memur için evlilik ödeneği verilmesini istedi. Talep uygun görülürse, memura ilk evliliklerinde ve ilk defa evlenen çocukları için ödenek verilecek. Kamu görevlileri ilk evliliklerinde en yüksek devlet memuru aylığının 5 katı, ilk evlenen çocuklarında ise en yüksek devlet memuru aylığının 2 katı ödenek alabilecek.
Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :