Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.01.2018 - 18:25
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Kiralık Daire Piyasası... En Uygun ve En Pahalı Noktalar

Son yıllarda büyük bir hareketlilik yaşayan İstanbul emlak piyasası, geniş fiyat yelpazesiyle her bütçeye hitap eden kiralık konutlara sahip.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

İstanbul kiralık daire seçeneklerine göz atıyor; yaşam standartlarınıza cevap verecek bir ilçe arıyorsanız; bu yazı tam sizlik!

İstanbul sadece ülkemizin değil dünyanın da en gözde şehirleri arasında bulunuyor. Sürekli olarak göç alması nedeni ile de nüfus artış hızı en yüksek olan şehirlerin başında geliyor. Gerek iş imkanları sebebi ile gerekse de eğitim avantajları sebebi ile pek çok kişinin yaşamak için tercih ettiği İstanbul, dünyanın farklı ülkelerinden gelen binlerce öğrenciye de ev sahipliği yapıyor. Şehirde sürekli artan bir nüfus yoğunluğu bulunsa da konut bakımından herhangi sıkıntı gözlenmiyor. Her geçen gün İstanbul semalarında yükselen konut projeleri şehrin kiralık ve satılık konut ihtiyacını fazlasıyla karşılıyor. İstanbul kiralık ev seçeneklerini Anadolu ve Avrupa yakası olarak değerlendirmek gerekiyor 

İstanbul Avrupa Yakasında Pahalı ve Ucuz Kiralık Daireler

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre İstanbul kiralık daire seçeneklerinin (100 metrekare bir daire için ) ortalama fiyatı 1.623 TL civarında. Avrupa yakasında bu fiyat popüler ilçelerde yukarı çıkarken, daha mütevazı ilçelerde aşağıya düşebiliyor. Özellikle Sarıyer, Bakırköy, Beşiktaş ve Şişli gibi ilçelerde kiralık daire fiyatları 2.282 TL ile 3.803 TL aralığında değişiyor. Zekeriyaköy, İstinye, Tarabya, Etiler, Ortaköy ve Bebek gibi semtler de ise daha yüksek rakamlarda kiralık daire imkanları bulunuyor.

İstanbul kiralık ev fiyatları bakımından ekonomik düzeyde bulunan ilçelere de sahip olmak ile birlikte özellikle kentsel dönüşüme uğrayan bölgelerde TOKİ projeleri pek çok kişinin tercihleri arasında yer alıyor. Arnavutköy, Beylikdüzü, Sultangazi ve Esenyurt çevresinde tamamlanmış ve hala devam etmekte olan konut projeleri sayesinde şehir ortalamasının altında fiyatlar ile daire kiralamak mümkün. Örneğin Sultangazi kiralık daire fiyat ortalaması; 100 metrekarelik evler için 747 TL ile 1.245 TL arasında seyrediyor. Esenyurt kiralık daire seçenekleri ise 100 metrekarelik evler için minimum 774 TL’den başlıyor maksimum 1.290 TL’ye kadar uzanıyor. İstanbul kiralık daire fiyatları özellikle şehrin merkezinden biraz daha uzaklaştıkça, herkesin bütçesine hitap ediyor.

İstanbul Anadolu Yakası Pahalı ve Ucuz Kiralık Daire

İstanbul kiralık daire fiyatları Anadolu yakasına göre değerlendirildiğinde yine farklı istatistikler ortaya çıkıyor. Zingat Bölge Raporu’ndan aldığımız verilere göre; Beykoz, Ataşehir, Kadıköy, Maltepe ve Üsküdar ilçelerinde şehir ortalamasının üzerinde kiralık ev seçenekleri mevcut. 100 metrekarelik evler için kira fiyatları Maltepe'de 1.695 TL, Üsküdar'da 1.734 TL, Beykoz'da 1.602 TL ve Ataşehir'de ise 2.481 TL bandında seyrediyor. Bu rakamlar ortalama olmakla birlikte özellikle Üsküdar; Altunizade, Acıbadem, Kadıköy, Caddebostan ve Kozyatağı gibi bölgelerde kiralık ev seçenekleri daha yüksek seviyelerde gözüküyor.

İstanbul kiralık ev fiyatlarının uygun olduğu seçenekler Anadolu yakasında da bulunuyor. Özellikle son yıllarda kentsel dönüşüm ile dikkatleri çekmeye başlayan Ümraniye ve Sultanbeyli kiralık daire fiyatları bakımından bir hayli uygun. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Sultanbeyli’de 100 metrekarelik bir daire minimum 904 TL’den kiralanıyor. Ayrıca Pendik; Dumlupınar, Orta ve Taşlıbayır civarında kiralık daire fiyatları İstanbul genelinin altında seyrediyor. İstanbul kozmopolit bir şehir yapısına sahip olmak ile birlikte kısıtlı bütçeye sahip olanlar için de zengin kiralık daire olanaklarına sahip.

Tüm İstanbul kiralık daireler için tıklayın.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :