Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.07.2017 - 12:34
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediyesi Kelebek Hastalığı’na dikkat çekti

Üsküdar Belediyesi toplumda az bilinen ‘Kelebek Hastalığı’na’ farkındalık yaratmak için kelebek hastası çocukları, ‘Adını Sen Koy’ dizisinin oyuncularıyla bir araya getirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncelposta/Üsküdar

 

Çalışanlarının Down Sendromlu gençlerden oluştuğu Tebessüm Kahvesi’nde düzenlenen etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi Meclis Başkan Vekili Esat Kalay, Adını Sen Koy Dizisi’nin oyuncularından Erkan Meriç, Hazal Subaşı, Umut Aksoy, Ali Oğuz Şenol gibi isimler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile kelebek hastası çocuklar ve aileleri katıldı.

 

 

BU KELEBEK HASTALIĞINA YÜKSEK SESLE BAĞIRMA PROJESİDİR

 

Kelebek hastalığına ve toplumun hastalık bilincine dikkat çeken bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen şunları söyledi. “ Toplumda bazı rahatsızlıklar var. İnsanlar ne yazık ki o hastalıklarla barışık yaşamak durumundalar. Bunlardan bir tanesi de kelebek hastalığı ama toplumumuz bu hastalığın ne olduğu, insana nasıl bir sıkıntı yaşattığını bilmiyorlar. Hâlbuki bu hastalığa sahip olan çocukların aileleri için çok zor durumda. İşte bu zor durumu, toplumun bu ailelerin yanında olması gerektiğini anlaması, topluma bu duyarlılığı aşılamak adına bir proje geliştirdik.

 

 

Bu günde burada bazı sanatçı dostlarımız, siyasilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bu hastalığa dikkat çekmek bunun farkındalığını insanlara öğretmek için güzel bir projede buluştuk. Rahatsızlığı olan insanların yanında olmak durumundayız diye yüksek sesle haykırma projesidir bu” dedi.

Kelebek hastalığına dikkat çekmek amacıyla etkinliğe katılan ünlü oyuncular adına Üsküdar’a dikilen fidanların sertifikasını Başkan Türkmen, oyunculara takdim etti.  

 

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz ve Üsküdar Belediyesi Meclis Başkan Vekili Esat Kalay, Tebessüm Kahvesi'nin Down Sendromlu çalışanlarıyla özel ilgilendiler.

 

Haber&foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :