Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.11.2017 - 22:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar-Çekmeköy Metrosu’nun açılış tarihi netleşti

Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Sancaktepe Metrosu'nun açılış tarhini İBB Başkanı Mevlüt Uysal, açıkladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/İstanbul

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar-Çekmeköy metro hattının açılış tarihini açıkladı. Uysal, bir ay içerisinde Üsküdar’dan Ümraniye Çakmak durağına kadar açacaklarını söyledi.

 

BİRAZ DAHA SABRETSİNLER

 

Mevlüt Uysal, "Üsküdar-Çekmeköy Metrosu, Türkiye'de ilk defa yapılan sürücüsüz metro çalışmasıdır. Testleri uzun zamandır devam ediyor. Şu anda testler bitti ve sertifikası alınması gerekiyor. Yanılmıyorsam bu hafta içinde sertifikası alınacak. Dolayısıyla bu ay içerisinde açılacağını ve açılmaya hazır hale geleceğini söyleyebiliriz. Vatandaşlarımız bu kadar sabrettiler en geç bir ay içerisinde açacağımızın sözünü veriyoruz" diye konuştu. Çekmeköy’e kadar olan diğer kısım için ise net bir tarih yok.

 

TOPLAM 16 İSTASYON

 

Metro hattında; Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Libadiye, Çarşı, Ümraniye, İnkılap Mahallesi, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, Lise, Dudullu, Toplu Konutlar, Çekmeköy ve Sancaktepe istasyonlarının aralarında yer aldığı 16 istasyon yer alıyor.

 

İKİ İLÇE ARASI 27 DAKİKA

 

Üsküdar-Çekmeköy Metrosu: 20 kilometre, 16 istasyon, depo sahası ve depoya bağlanan 2 bin 750 metrelik tünelden oluşacak. 126 vagonun sürücüsüz hizmet vereceği hatta 24 saat 2 bin 430 personel çalışacak. Hatta 16 durak bulunmakta.
 Metro tamamlandığında Üsküdar- Sancaktepe arası 27 dakikaya inecek.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :