Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.01.2018 - 23:06
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzlalılar dedikoduya mahal vermez

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, geçtiğimiz günlerde yaşanan Tuzla’daki koku olayı ve ihalesi iptal edilen Kaynarca-Tuzla Metro hattı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Tuzla

Başkan Yazıcı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” vesilesiyle basın mensuplarını yemekli bir programda bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Yazıcı, geçtiğimiz günlerde Tuzla’da yaşanan koku olayıyla ilgili net konuştu.

DEDİKODUYA KULAK ASMAYIN!

Şadi Yazıcı, “Kokuya neden olan madde direk deri ile temaslarda bulantı, kusma, baş dönmesi gibi rahatsızlıklar neden oldu. Hastaneye başvuran 67 hastamızı bizzat takip ettik. Klinik vaka olarak, enzim değerleri ile ciddi bir hastamız olmadı. Hepsi taburcu oldu bunları bizzat ben kendim takip ettim. Vatandaşlarımız provokasyona ve dedikoduya kulak vermesin. Tuzla Belediye Başkanlığı olarak ne diyorsak konunun doğrusu odur. Konu ile ilgili soruşturma devam ediyor” dedi.

KİM SUÇLUYSA CEZASIZ KALMAYACAK

Anadolu Yakasının büyük arıtması Tuzla'da.” diyerek söylerine devam eden Başkan Şadi Yazıcı, “Onun zaman zaman doğal olarak kokuları oluyordu. Büyük Şehir Belediyesi bu konuda ciddi yatırımlar da yaptı. İstanbul Deri Organize Sanayisi'nin içinde bir biyolojik arıtma tesisi var, zaman zaman onun kokusu olurdu. Ama bu kokuyu ben 20 yıldır Tuzla'dayım ilk defa böyle bir şiddette koku gördüm. Kim suçlu ise cezasız kalmayacak” dedi.

İHALE İPTAL PROJE DEĞİL

İptal edilen Kaynarca-Tuzla Metro hattı ihaleleri ile ilgili gelen bir soruya yanıt veren Başkan Yazıcı, "İhale iptal, proje iptal değil. Onu zaten açıkladılar. Bu, milletin parası daha uygun koşullarda daha uygun şekilde yapılabilmesi her zaman daha idealdir. Projenin iptali söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

GAZETECİLER KEYİFLİ ANLAR GEÇİRDİ

Tuzla Belediyesi Şelale Park Buz Pisti ve Bowling Salonu’nda bir araya gelen yerel ve ulusal gazeteciler, bowling oynayarak keyifli vakit geçirdi. Programın sonunda Şadi Yazıcı, gelen gazetecilere hediyelerini takdim etti. Daha sonra programa katılım sağlayan gazetecilerin birlikte çektirdikleri hatıra fotoğrafından sonra etkinlik sona erdi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Kimdir

Haber&foto: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :