Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.01.2018 - 14:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Sinema Akademisi’ne başvuru başladı

Çekmeköy Belediyesi Sinema Akademisi ile 7. sanata gönül veren gençlere yol göstermek için oyunculuk, yönetmenlik, senaryo, prodüksiyon, teknik bölümlerle ilgili dersler verilecek.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

Genel Sanat Yönetmenliği’ni Burak Hakkı’nın yapacağı Çekmeköy Belediyesi Sanat Akademisi’nde ünlü isimler de eğitmen olarak görev alacaklar. Barış Başar, Damla Kaya, Erdem Baş’ın eğitim kadrosunu oluşturduğu akdeminin; Hülya Koçyiğit, Sarp Apak, Mahir İpek, Onur Buldu, Gülsim Ali, Ceyda Düvenci, Özgür Ozan, Alper Kul, Cavit Çetin Güner, Şahin Irmak, Yunus Emre Yıldırımer, Bülent Şakrak, Hakan Yılmaz, Şinasi Yurtseven, Hakan Yufkacıgil, Onur Tuna gibi konuk eğitmenleri de olacak. 

 

15 yaş üstü gençlerin eğitim alacağı akademinin başvuru süresi 14 Şubat’ta son bulacak. İlerişim: 0216 484 82 57

 

SİNEMA SAYESİNDE MİLLİ BİLİNÇ KUVVETLENDİ

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “ülkemizde sanat, sanat dallarından biri olan sinema;  en az  bilim ve spor kadar desteklenmeli ve gençler teşvik edilmeli. Son dönemlerde ülkemizde bu bilinç oluştu. Bugüne kadar karanlıkta kalan birçok tarihi olayı gençlerimiz sinema ve dizi sektörü sayesinde öğrendi; milli bilinç kuvvetlendi. Bize yapamazsınız diye öğretilen birçok şeyi aslında yapabilecek kudrette olduğumuzu hatırlattı. Bu alanda eğitimli gençlerin yetişmesi için bizim de çorbada tuzumuz olsun istedik,” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :