Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.02.2018 - 13:14
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Metrosu sona doğru

Üsküdar-Çekmeköy Metrosu, Ümraniye Yamanevler istasyonu kadar olan kısmının açılmasında sonra Çekmeköy Madenler istasyonuna kadar uzanacak olan 2.etap da açılıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncelposta Gazetesi/Çekmeköy

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) alınan bilgiye göre; Üsküdar Çekmeköy arası toplam 20 kilometre, 16 istasyondan oluşan Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Sancaktepe Metrousu Üsküdar-Yamanevler 10,5 kilometre, 9 istasyon açılmasının ardında Ümraniye Yamanevler istasyonundan Çekmeköy Madenler istasyonuna kadar uzanacak 7 istasyonun Haziran 2018 sonunda açılması planlanıyor. Üsküdar-Çekmeköy arası yolculuk 27 dakika sürecek.

DUDULLU BOSTANCI METROSU AÇILIYOR

Ayrıca, 14.3 kilometrelik 13 istasyonlu Bostancı İDO-Dudullu Metrosu'nun Bostancı'dan İMES'e kadar olan kısmındaki 9 istasyon yıl sonu açılacak. Hattın elektromekanik sisteminin yapımına başlandı. Bostancı-İMES arası 10.2 kilometre ve yolculuk 14 dakika sürecek. Bostancı-Dudullu Metrosu'nun kalan 4 istasyonu ise 2019 yılı içerisinde açılacak. Bostancı İDO-Dudullu Metrosu tamamlandığında, Bostancı'dan Dudullu'ya kadar toplam yolculuk süresi 17 dakika, son istasyon olan Depo istasyonuna kadar 21 dakika olacak.

Çekmeköy ve Sancaktepe’den Yamanevler metro durağına ücretsiz ulaşım


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :