Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.04.2018 - 01:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Seyir Tepesi'nin (Çekmekule) açılış tarihi belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çekmeköy Belediyesi iş birliği ile yapılan Merkez Mahallesi’ne yapılan Çekmeköy Seyir Tepesi’nin açılış tarihi belli oldu

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Çekmeköy

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın “2014 Yerel Seçim Vaadi” olan Çekmeköy Seyir Tepesi hakkında Genel Yayın Yönetmenimiz Dr. Hamit Kurt’a bilgi veren Ahmet Poyraz, “İnşallah bir aksilik olmazsa 25 Haziran’da açacağız” dedi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Dr. Hamit Kurt ve Haber Müdürümüz Mehmet Dursun Çekmeköy Seyir Tepesi Projesi’ni yerinde inceleyip projenin yüklenici firması NEORAY ATZ ADİ ORTAKLIĞI Yapı ve Yapı İnşaat Şantiye Şefi Şahin Tekin’den bilgi aldılar.

SEYİR TEPESİ PROJESİ’NDE NELER VAR?

Şahin Tekin, “Toplamda bu arazi 350 bin metrekaredir. 300 metrekarelik bir alana sahip, yüksekliği 15 metre genişliği 50 metre olan bir kule, 7.500 metre yürüyüş yolu, 2500 metre bisiklet yolu, 3 adet modern WC  1 mescit, 1 Kır Lokantası, 1 Kır Kahvesi iki kattan oluşan, 2 büfe, bir halı saha, 1 basketbol sahası, 1 açık tenis kortu, 1 voleybol sahası, 10 çocuk oyun gurubu, yeşil alanları ile Çekmeköy Seyir Tepesi, Anadolu Yakası’nın en gözde alanı olacak. Çekmeköy’ün böyle büyük bir park alanına ihtiyacı vardı. Bittiğinde bu alan bir çekim bir cazibe merkezi olacak.

HER YERE GÜVENLİK KAMERALARI

Dört kontrollü ana giriş var. Kapalı duvar üzeri ferforje ile kapatıldı. Her isteyen aralardan gireyim gibi bir durum söz konusu değil. Güvenlik tabii ki olacak. Yürüme yollarının büyük kısmı aydınlatma direkleri ile kaplandı. Her yürüme yolunda elektrik kesin olacak. Her yerde güvenlik kameraları olacak. Bin adet altılı oturma gurubumuz var. Aynı anda altı bin kişi burada oturabilir. Ateşli ve ateşsiz piknik alanlarımız var. Yüz adet oturma bankı olacak. Yani bir parkta insanın ihtiyaç duyduğu her şey fazlası ile bu alanda olacak. İnsanlar burada akşam ya da gece karanlığında aydınlık bir şekilde ve güvenle yürüyebilecekler. Biz tesisi 25 Haziran 2018’de her şeyi birmiş şekilde İBB’ye teslim edeceğiz inşallah.

ÇEKMEKULE'DE MANZARA KEYFİ

300 metrekarelik bir alana sahip, Yüksekliği 15 metre genişliği 50 metre olan Seyir Kulesi, ahşap kaplama ve içerisi çelikten bir kule olacak. İsteyen vatandaşlar yürüme merdiveninden ya da döner yürüme bandından seyir tepesine rahat bir şekilde çıkabilirler. 360 derece panoramik bir görüş alanına sahiptir. Asansör düzeneği yok. Engelli vatandaşlarımız spiral dediğimiz döner yürüme yolundan kuleye çıkabilirler. Buraya çıkan vatandaşlarımız İstanbul’u her açıdan görme şansına sahip olacaklar. Ayrıca burası özellikle de yaz aylarında 4-5 derecelik bir serinliğe sahiptir yükseklikten dolayı. Yaz aylarından aileler ağaçların altında serin serin istedikleri gibi pikniklerini yapabilecekler.

OTOPARK SORUNU YOK

Üç adet ana otoparkımız mevcut ve bu otoparklara 130 araç park edebilir. Biri Muhsin Yazıcıoğlu parkının olduğu yerde. Biri Ağaoğlu’nun orada. Diğeri ise kır lokantası dediğimiz yerin orada. Bunların hepsi dışarıda. İçeride değil. İçeride ise lokanta dediğimiz yerin arkasında 30 araçlık bir otopark var. İsteyen vatandaşımız ben araç ile içeri girip park etmek istiyorum diyebilir. Başkası ben dışarı park edip yürüyüş yapmak istiyorum diyebilir. Keyiflerine göre araçlı ya da araçsız parkımızı her zaman ziyaret edebilecekler” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :