Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.06.2018 - 11:10
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'da hangi parti kaç vekil çıkardı?

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi 24 Haziran 2018’de yapıldı. Türkiye geneli ve İstanbul'da hangi parti kaç vekil çıkardı...

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul

 

24 Haziran seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre

AK Parti yüzde 42.5, CHP yüzde 22.6, HDP yüzde 11.7, MHP yüzde 11.1, İYİ Parti yüzde 10 oy aldı. 

 

Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52.6 oyla ilk turda cumhurbaşkanı seçildi. Muharrem İnce, yüzde 30.6, Selahattin Demirtaş yüzde 8.4, Meral Akşener yüzde 7.3 oy, Temel Karamollaoğlu yüzde 0.9, Doğu Perinçek yüzde 0.2 oy aldı


Türkiye geneli

 

AK Parti: 295

CHP: 146

HDP: 67

MHP: 49

İYİ PARTİ: 43 Milletvekili çıkardı


İstanbul'da

 

AK Parti: 43

CHP: 28

HDP: 12

İYİ PARTİ: 8 

MHP: 7 Milletvekili çıkardı

 

AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekilleri

 

1-Berat Albayrak

2-Nurettin Canikli


3-Mustafa Ataş


4-Erol Kaya

5-Vedat Demiröz

6-Ravza Kavakcı Kan


7-Osman Boyraz


8-İsmet Uçma


9-Mihrimah Belma Satır


10-Ahmet Berat Çonkar


11-Hulusi Şentürk


12-Müşerref Pervin Tuba Durgut


13-Eyüp Özsoy


14-Serkan Bayram


15-Fatih Süleyman Denizolgun

 

 CHP İstanbul1.Bölge Milletvekilleri

 

1-İbrahim Özden Kaboğlu


2-Mehmet Akif Hamzaçebi


3-Gamze Akkuş İlgezdi


4-Onursal Adıgüzel


5-Fethi Açıkel


6-Gürsel Tekin


7-İlhan Kesici


8-Oğuz Kaan Salıcı


9-Mahmut Tanal


10-Saliha Sera Kadıgil Sütlü


11-Hüseyin Emre Bağce

 

HDP İstanbul1.Bölge Milletvekileri

 

1-Pervin Buldan

2-Musa Piroğlu

3-Erkan Baş

4-Erol Katircioğlu

 

İYİ PARTİ İstanbul 1.Bölge Milletvekilleri

 

1-Hayrettin Nuhoğlu

2-Ahmet Çelik


3-Yavuz Ağıralioğlu

 

 

MHP İstanbul1.Bölge Milletvekilleri

 

1-Edip Semih Yalçin  

2-İzzet Ulvi Yönter  

 

İstanbul 2. Bölge Seçim Sonuçlari

 

AK PARTİ  İstanbul 2.Bölge Milletvekileri

 


1- Süleyman Soylu


2- Fatma Betül Sayan Kaya


3- Volkan Bozkır


4- Abdullah Güler


5- Hasan Turan


6- Serap Yaşar


7- Aziz Babuşcu


8- Şirin Ünal


9- Canan Kalsın


10- Ahmet Hamdi Çamlı


11- Markar Eseyan


12- Mustafa Demir


13- İffet Polat

 

CHP  İstanbul 2.Bölge Milletvekileri

 


1- Kadri Enis Berberoğlu


2- Aykut Erdoğdu


3- Ahmet Ünal Çeviköz


4- Mustafa Sezgin Tanrıkulu


5- Yüksel Mansur Kılınç


6- Yunus Emre


7- Gökan Zeybek


8- Ali Şeker

 

HDP  İstanbul 2.Bölge Milletvekileri

 


1- Ahmet Şık


2- Oya Ersoy


3- Hüda Kaya

 

İYİ PARTİ  İstanbul 2.Bölge Milletvekileri

 

1- Ümit Özdağ


2- Fatih Mehmet Şeker

 

MHP  İstanbul 2.Bölge Milletvekileri

 


1- Celal Adan


2- Cemal Çetin

 

İstanbul 3. Bölge Seçim Sonuçlari

 

AK PARTİ  İstanbul 3.Bölge Milletvekileri

 

1- Numan Kurtulmuş


2- Mehmet Muş


3- Akif Çağatay Kılıç


4- Mehmet Doğan Kubat


5- Tülay Kaynarca


6- Halis Dalkılıç


7- Emine Sare Aydın Yılmaz


8- Nevzat Şatıroğlu


9- Zafer Sırakaya


10- Rümeysa Kadak


11- Ahmet Mücahit Arınç


12- Mustafa Yeneroğlu


13- Erkan Kandemir


14- Şamil Ayrım


15- Alev Dedegil

 

CHP  İstanbul 3.Bölge Milletvekileri

 

 


1- Engin Altay


2- Erdoğan Toprak


3- Mehmet Bekaroğlu


4- Zeynel Emre


5- Sibel Özdemir


6- Özgür Karabat


7-Turan Aydoğan


8- Emine Gülizar Emecan

9- Nazır Cihangir İslam

 

HDP  İstanbul 3.Bölge Milletvekileri

 

1- Zeynel Özen


2- Dilşat Canbaz Kaya


3- Hakkı Saruhan Oluç


4- Ali Kenanoğlu


5- Züleyha Gülüm

 

İYİ PARTİ  İstanbul 3.Bölge Milletvekileri

 


1- Abdul Ahat Andican


2- Ümit Beyaz


3- Hayati Arkaz

 

MHP  İstanbul 3.Bölge Milletvekileri

1- Feti Yıldız


2- İsmail Faruk Aksu


3- Arzu Erdem


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :