Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
07.03.2019 - 11:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sipahi, Çekmeköy'ün hanelerinde kaç tencere kaynadığını bilen bir isim

Kurumsal İletişim Direktörümüz İbrahim Atlı, DP Çekmeköy Belediye Başkan adayı Hüseyin Avni Sipahi’yi kaleme aldı. O Çekmeköy’ün içinden. Çekmeköylü’nün derdini bilen, Çekmeköy’ün içinde kaç hane olduğunu, o hanelerde kaç tencere kaynadığını bilen biri

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

İbrahim Atlı Güncel Posta/Çekmeköy

Vatandaş olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz şey nedir? Bize ne verilirse her zorluğun üstesinden gelebileceğimizi düşünürüz? Bir belediye başkan adayı bizi ne ile ikna edip de oylarımızı alabilir? Bunun için yüzlerce alt başlık sıralayabilirsiniz. Ben tüm bu alt başlıkların ana başlığını söyleyeyim: GÜVEN.

Güven, ailede huzuru getirir. Güven sokakta huzuru getirir. Güven çarşıda pazarda huzuru getirir. Meyve sebze fiyatları, et fiyatları, konut fiyatları derken huzurumuz kalmadı. Çünkü yarın ne olacak bilmiyoruz. Güvenecek birini arıyoruz, bize her şeyin üstesinden geleceğimizi söylesin. Ama bunu yaparken de “Bir varmış, bir yokmuş..” tarzı masallar söylemesin.

Güvenilecek bir isim ararken son kulvardan bir SİPAHİ çıkageldi. 10 yıllık belediye başkanlık tecrübesi olan, Çekmeköy’ün içinden. Çekmeköy’ün derdini bilen, Çekmeköy’ün içinde kaç hane olduğunu, o hanelerde kaç tencere kaynadığını bilen bir isim Hüseyin Avni Sipahi.

KİRACILAR 6 AY KİRA ÖDEMEYECEK

4 yılda 4 ev değiştirdim ve İstanbul’da kiraların ne kadar yüksek olduğunu biliyorum kardeşim. Maaşımın yarısını kiraya versem, 1/4'ünü faturalara versem. Ne yiyip ne içelim. Saksıda yetişmiyoruz ki fotosentez yapalım. Hüseyin Avni Sipahi bu derdi gördü. “Ev sahibi rahat, kiracıya hayat” projesiyle kiramızın 6 ayını belediyenin ödeyeceğini söyledi. Bu ne demek bir düşünün. En basit haliyle düşünün, paranız size kalsa şu güzelim İstanbul’da bir kere uğrayamadığınız boğaza ailenizle uğrar, ay sonunu düşünmeden bir yemek ısmarlarsınız. Çekmeköy’de yaşayıp da boğazı görmeyen kaç aile var haberiniz var mı? Çekmeköy’e huzur gelecek huzur..

EV HANIMLARININ TENCERELERİ KAYNAYACAK

İstanbul’da hayat pahalı, evin beyi çalışır didinir, yettiremez. Kira tamam, fatura tamam. Ay sonu geliyor. Ama hayatınızda hiç mi ekstra masrafınız çıkmıyor. Bir eşyanız bozulmuyor, bir yakınınızın düğünü, nişanı olmuyor. Yapmasan ayıp olur, yapsan dert olur. Ay sonu kadın tuz der, evin beyinin yüreği cız der. Evin hanımı da düşünür “Ah ben de bir iş tutsam” diye, iyi de ne işi yapacak. Hüseyin Avni Sipahi onu da düşünmüş. “Atölye evimde param cebimde” projesiyle, ev hanımlarının evlerde üretip yapıp, eve katkı yapmalarını sağlayacak. Eve huzur gelecek huzur.

GENÇLERE SPOR VE SANAT EĞİTİMİ

Yarınlarımız olan gençleri de unutmuyor Sipahi, onlara spor ve sanat eğitimi verecek merkezler açacağını söylüyor. Ne kaldı geriye. 7’den 70’e herkese huzur geldi mi? Pekiyi bunları Hüseyin Avni Sipahi’nin yapacağı konusunda ona güveniyor musunuz? Güveniyorsanız boğazı da görebileceksiniz, yüzünüz de gülecek (ama 10 saniye sonra borcunuzu hatırlayıp kesilmemecesine gülecek).


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :