Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.05.2019 - 00:27
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İmamoğlu'nun vaatleri İBB Meclis'inden geçti

İBB Meclis toplantısında, öğrenci aylık mavi kart ücretinin 85 liradan 40 liraya indirildi,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda toplu ulaşımın ücretsiz olacak. Su fiyatlarında indirim kararı çıktı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/İstanbul-15 Mayıs 2015

Yüksek Seçim Kurulu 6 Mayıs’ta İstanbul seçimlerinin iptali yönünde karar vermesi ile mazbatası elinden alınan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Nisan ayındaki Belediye Meclis toplantısında öğrenci akbilinde indirim yapılacağını ayrıca dini ve milli bayramlarda ulaşımın ücretsiz ve suya %40 indirim olacağını söylemişti.

DİNİ VE MİLLİ BAYRAMLARDA ULAŞIM ÜCRETSİZ

İBB Meclisi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Ramazan Bayramı boyunca da kentteki toplu ulaşım hizmetinin ücretsiz verilmesi kararı oy birliğiyle alındı. Buna göre, Ramazan Bayramı süresince 4 Haziran 06.00’dan, 6 Haziran 24.00’e kadar tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

SUYA YÜZDE 46’YA VARAN İNDİRİM

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ayrıca, su fiyatlarında konutlarda yüzde 46’ya varan, iş yerlerinde yüzde 10 indirim sağlayan kararı da kabul etti.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :