Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.08.2019 - 15:45
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selami Balcı, İmar Barışı gayrimenkule yatırımdır

EXPERT İMAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selami Balcı, 31 Aralık 2019 tarihine kadar uzatılan İMAR BARIŞI hakkında merak edilen soruları cevapladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Selami BALCI, “31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ve Kat Mülkiyet Tapusu alınmamış iskânsız binaların tamamını kapsayan İMAR BARIŞI yasası kapsamında vatandaşın doğru işlemlerle ilk etapta “Yapı Kayıt Belgesini” almasını sağlamak” dedi. Balcı, “İkinci etapta vatandaşın tüm mimarlık, mühendislik ve hukuk hizmetlerini aynı çatı altında almasını sağlayarak “Kat Mülkiyeti Tapusuna” ulaşmasını sağlıyoruz. EXPERT İMAR Mimarlık Mühendislik ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. bir ilke daha imza atarak tüm Türkiye’ye hizmet verebileceği mükemmel bir yazılımı da hizmete sokuyor.”

VATANDAŞI DOĞRU BİLGİ İLE BİLGİLENDİRİLMELİ !

EXPERT İMAR A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selami BALCI; “Bizler EXPERT İMAR olarak öncelikli misyonumuz devletimizin çıkarmış olduğu imar affını vatandaşa en iyi ve en doğru şekilde anlatmaktır;  İmar barışı çözümleri ile birlikte bir ortaklık işidir. Önemli olan güvenli ve doğru bilgi ile vatandaşı bilgilendirmek” dedi.

BU YASAYI ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ BULUYORUZ.

 Devletin İmar Barışı diye adlandırdığı bu yasa İmar Affıdır. İmar Barışı, 31 Aralık 2017 tarihinden önce imara ve projeye aykırı olarak veya kaçak olarak yapılan bütün yapıları kapsayan ve bu yapılara resmiyet kazandıran, af niteliğinde bir yasadır. EXPERT İMAR A.Ş. olarak bu yasayı çok önemli ve değerli buluyoruz. Bu yasa yeni Türkiye için bir mihenk taşıdır. Gecekondulaşma, kalitesiz yapı stoğu ve kaçak yapı Eski Türkiye’nin bir kamburudur. Bu kambur Yeni Türkiye’ye asla taşınmamalıdır.

3 HAFTADA KAT MÜLKİYETİ TAPUSUNU VERİYORUZ.

8 Haziran 2018’de çıkarılan yasa ile yukarda belirttiğimiz ilk etapta beyan edilen değer ile ikinci etapta projelendirilen değer birbirine eşit olmalıdır. EXPERT İMAR, İmar Barışı sürecinde Devletle Vatandaş arasındaki en güçlü köprüdür diyen Selami

EXPERT İMAR Üç hafta gibi kısa bir süre içerisinde KAT MÜLKİYETİ TAPUSUNU vatandaşa teslim ediyoruz.

İMAR BARIŞINDAN KİMLER YARARLANABİLİR?

İmar barışından kimlerin veya hangi konut tiplerinin faydalanabileceğini de belirten Balcı; “İmar barışı 31 Aralık 2017’ye kadar inşa edilen binaları kapsıyor. Vatandaşlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yetkilendirdiği kurumlarla başvurabilecek. Aftan faydalanmak isteyenler “yapı kayıt belgesi” bedeli ödemek zorunda. Ücret konutlar için yüzde 3, ticari yapılar için yüzde 5. Yapı kayıt belgesiyle konutlara su, elektrik ve doğalgaz bağlanabilecek. Tapu alınabilecek. Yıkım kararı verilmiş ise iptal edilecek. Satış işlemlerinde kredi kullanım imkanı olacak. Konutlar, villalar, siteler, oteller, eğitim tesisleri, hastane tesisleri, ticarethaneler, iş merkezleri, üretim ev sanayi tesisleri, organize sanayi bölgeleri, akaryakıt istasyonları ve güneş enerji sistemleri kurulan alanlarda geçerlidir” şeklinde konuştu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :