Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.02.2020 - 18:33
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fenerbahçe'nin 'Ciğerini' söktüler!

‘Fenerbahçe'nin Ciğerini söktüler’ dedik. Sol içte oynayan bir Tolga Fenerbahçe’nin ciğeridir. Onu sağda oynatmakla Fenerbahçe’nin ciğerini sökmenin pek bir farkı yok!

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Hasan Perioğlu Yazdı

 

Şampiyon adayısın ve çok önemli bir fikstür avantajın var. ‘Fransız dahi’ Damien Comolli’nin vasat malzemelerini eleyerek içerisinden güzel bir kadro çıkarmışsın. Bu arada, Deniz’i Moses’a tercih ederek hayatının da yanlışını yapmışsın! Buna rağmen fizik, teknik, kondisyon ve takım realitelerini  bir araya getirerek şampiyonluğun en güçlü takımını oluşturmuşsun.

 

Ne oluyorsa bundan sonra oluyor. Hakemlere veya Futbol Federasyonuna saldırmak mazeretin en kolayı ya, ‘biz nerede hata yapıyoruz’ öz eleştirisi asla aklımıza gelmez!

 

Fenerbahçe'nin futboluna bakalım; masa üstü oyunlar veya hakem hataları var ise, bu, bizim işimiz olmayan konulara girer.

Ersun Yanal son haftalarda Galatasaray’ı şampiyon yapan ‘sağda Rodrigues, solda da Tolga Ciğerci’ püf noktasını yakalamıştı ve Fenerbahçe’nin diğer sorunu olan, ‘olmayan 10 numara’ problemine el atmalıydı. Ama o yine müzmin hataları tekrarlamayı tercih etti ve Tolga Ciğerci’yi sağa mahkum ederek yok etti, dolaysıyla Fenerbahçe’yi de 3 puandan etti.

 

Tolga sağda o-y-n-a-y-a-m-a-z!

 

Tolga Ciğerci sol içte veya orta sahanın ortasından başka yerde oynayamaz. Ondan başka yerlerde iyi oyun bekleyip hayal kırıklığına uğramak Tolga Ciğerci’nin başarısızlığı değil, teknik heyetin tercih hatasıdır. İşte bu nedenle ‘Fenerbahçe’nin Ciğerini söktüler’ dedik. Sol içte oynayan bir Tolga Fenerbahçe’nin ciğeridir. Onu sağda oynatmakla Fenerbahçe’nin ciğerini sökmenin pek bir farkı yok!

 

Fenerbahçe’ye Alex ruhu lazım!

 

 

Bu Fenerbahçe’nin tek eksiği 10 numara. Siz her ne kadar Max Kruse’yi yeterli görürseniz de bana göre kesinlikle yeterli değil. Max’ın oyun zekâsı ve tecrübesi çok iyi ama, liderlik başka bir şey. Fenerbahçe'nin oyun zekâsı olacak 10 numarası yok, gerisi fasa-fiso!

 

Ellere VAR da bize yok mu?

 

Var, son günlerde futbolun önüne geçmeye başladı. Bazen haksızlığı önlediği gibi, kullanılmayınca da haksızlığa veya önemli şüphelere neden olduğu bir gerçek. Fenerbahçe-Aytemiz Alanyaspor maçında da defalarca ‘Var’ kullanıldı ve buna rağmen Fenerbahçe kanadından serzenişler maç skorunun önüne geçti.

 

Fenerbahçe haklı olur veya olmaz, bizce VAR ile uğraşacağınıza, takımınıza acilen Alex Ruhu yaratacak bir formül yaratın


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :