Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.05.2020 - 19:59
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ramazan Bayramında 81 ilde sokağa çıkma yasağı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar kurulu toplantısının ardından yeni normalleşme paketini açıkladı. 81 İlde 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı var

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’un Başakşehir ilçesindeki şehir hastanesinin perşembe günü, Japonya Başbakanı Abe ile birlikte açacağız”dedi. Erdoğan, “Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanemizi 29 Mayıs’ta, Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanemiz ile Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanemizi 31 Mayıs’ta inşallah hizmete açıyoruz”

 

BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR

 

Arefe gününden Ramazan Bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00 ile 20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecekler. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek” diye konuştu.

Erdoğan, “15 ilimiz için geçerli olan seyahat kısıtlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır” dedi. Erdoğan, normalleşme takvimindeki yeni kararları şöyle sıraladı:

 

Cezaevlerinde bir süredir yapılmayan kapalı görüşleri belirli sınırlandırmalar ve tedbirler eşliğinde haziran ayı itibariyle yeniden başlatıyoruz. Aynı şekilde açık cezaevlerinde olup salgın sebebiyle izne gönderilmiş bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatılmıştır.

 

29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte öncelikle valilikler ve müftülüklerce belirlenen şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz.

 

Bir süre camilerimizde sadece öğlen ve ikindi vakitlerinde cemaatle namaz kılınacak, diğer vakitlerde bireysel ibadet uygulaması sürecektir. Tabi bu cemaatle namazı kurallar içerisinde ifa edeceğiz.

 

Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki eylül ayında başlayacaktır. 23 Mart Pazartesi günü TRT EBA TV ekranlarından başlayan uzaktan eğitim sürecinin, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının son günü olan 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek.

 

Üniversitelerle ilgili duyuruyu Yüksek Öğretim Kurumumuz daha önce yapmıştı. Kreşler ve bakımevleri 15 Haziran’da faaliyete geçecektir.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :