Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.02.2021 - 11:42
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İrfan Can Kahveci hayatının hatasını yaptı

İrfan Can Kahveci Fenerbahçe’ye transfer oldu. Kahveci çok iyi bir oyuncu olduğu halde, Fenerbahçe forması ile başarılı olacak mı? Spor Müdürümüz Hasan Perioğlu yorumladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Hasan Perioğlu/Güncel Posta

2021 ara transfer dönemi yaz transfer sürecine göre çok daha heyecanlı oldu. Gelenek bozulmadı ve her zamanki gibi Galatasaray-Fenerbahçe transfer rekabetinde ‘yine kazanan’ Fenerbahçe oldu.

Sportif gelişmelerde ve olası ilginç olaylara farklı bakış açısı ile ulusal medyaya rehber olan Kurt Medya Grubu Spor Servisi olarak devre arasının en önemli transferi olarak dikkat çeken İrfan Can Kahveci’nin transfer sürecini ve ne yapacağını siz futbolseverler için kaleme aldım.

 Transferin etik boyutu:

Kesinlikle spor ahlakına aykırı bir durum. Öyle ki İmparator Fatih Terim bile Başakşehir maçı sonrası yaptığı açıklamada ‘kâğıt kalemlerinizi alın, gelecek sezonun transfer listesini açıklayacağım’ şeklinde Fenerbahçe Yönetimine serzenişte bulundu.

 Gerçekten bir takımın talip olduğu bir oyuncuya sırf ‘rakibim güçlenmesin’ mantığıyla talip olup oyuncunun reel değerinin çok daha üstünde başka bir takıma transfer olmasının ahlaki ve spor rekabeti olarak açıklanabilecek hiçbir gerekçesi olamaz! Fenerbahçe bu konuda hem kendi bütçesine zarar veriyor hem rakip takımların bütçesini zedeliyor. Aynı zamanda fahiş fiyata gelen oyuncudan beklentiler de fazla oluyor ve bu işin kazananı olmuyor!

 İrfan Can Kahveci Fenerbahçe’de ne yapar?

Fenerbahçe orta sahası çok kalabalık ve İrfan Can transferi Mert Hakan, Ozan, Luiz Gustavo veya Pelkas gibi çok değerli bir oyuncunun taca çıkması demektir. Yedek kalacak ise de, demezler mi ‘bu kadar büyük paraları kulübeye mi harcadınız’ diye?

 Ayrıca, İrfan Can çok iyi bir oyuncu olduğu halde, ben Fenerbahçe forması ile başarılı olacağına inanmıyorum, çünkü:

 Bir, Galatasaray’ı ve Fatih Terim ile çalışmak istiyordu ve Fenerbahçe’ye istemeyerek geldiği için zor motive olacaktır.

 İkinci önemli nedeni de taktiksel gerçeklerdir; Fenerbahçe orta sahada çok top tutan takım değil, en kısa sürede topu atletik hücum oyuncularına aktaran geçiş futbolu oynayan bir takımdır ve bu da demektir ki İrfan Can topla az buluşur!

 Erol Hoca’nın da takım üstündeki otoritesinin ‘sorgulanabilecek boyutta’ olduğunu özellikle hepinize hatırlatırım.

 İrfan Can ihtiyaç değil, inadına yapılmış bir transferdir ve Avrupa’nın önemli kulüplerinde oynayabilecek kapasitesi olduğu halde Fenerbahçe’de sistem kurbanı olacağını öngörüyorum!

 Eğer Fenerbahçe ‘inat transferleri ile’ doğru yolda olsaydı, şimdiye kadar çoktan Avrupa’dan kupalar getirirdi. Bu konuda Galatasaray ile kıyaslanmayacak kadar geride olduklarına göre, Albert Einstein’ın o meşhur sözü aklıma geldi: ‘Sürekli aynı şeyi yapıp farklı sonuç beklemek … !‘


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :