Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.03.2021 - 21:10
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çekmeköy Seyir Tepesinde 3.Deneme

Çekmeköy Merkez ve Mimar Sinan Mahallesi’nin çehresini değiştirecek 370 dönümlük Seyir Tepesi Projesi’nin tamamlanması için üçüncü deneme başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar


Çekmeköy Seyir Tepesi Projesi  2014 Yılında İBB Eski Başkanı Kadir Topbaş tarafında açıklanmıştı. Topbaş sonraki yıllarda projenin yapımı için ilk denemeyi yaptı ama tamamlayamadı. Daha sonra görev değişikliği nedeniyle Topbaş’ın yerine Mevlüt Uysal geldi. İkinci denemeyi de Uysal yaptı. Uysal da projenin yaklaşık % 70’ini tamamladı. 2018 yılından beri kaderine terkedilmiş olan Seyir Tepesi Projesi’nin tamamlanması için üçüncü deneme Ekrem İmamoğlu’ndan geldi.

AĞAÇ AŞ 211 GÜNDE BİTİRECEK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakı Ağaç ve Peyzaj AŞ, Çekmeköy Merkez Mahallesi’ndeki Rahmi Demir Ormanı ile Mimar Sinan Mahallesindeki Muhsin Yazıcıoğlu Ormanı’na  yapılacak düzenleme ile 370 dönümlük devasa bir sosyal alana dönüştürecek. Projenin bitiş süresi 211 gün olarak belirlendi.

PROJEDE NELER VAR?

 Toplamda  arazi 370 bin metrekaredir. 300 metrekarelik bir alana sahip, yüksekliği 15 metre genişliği 50 metre olan bir kule, 7.500 metre yürüyüş yolu, 2500 metre bisiklet yolu, 3 adet modern WC  1 mescit, 1 Kır Lokantası, 1 Kır Kahvesi iki kattan oluşan, 2 büfe, bir halı saha, 1 basketbol sahası, 1 açık tenis kortu, 1 voleybol sahası, 10 çocuk oyun gurubu, yeşil alanlar...Dört kontrollü ana giriş var. Kapalı duvar üzeri ferforje ile kapatıldı. Güvenlik 7/24 olacak.

ÇEKMEKULE MANZARA KEYFİ

300 metrekarelik bir alana sahip, Yüksekliği 15 metre genişliği 50 metre olan Seyir Kulesi, ahşap kaplama ve içerisi çelikten bir kule olacak. İsteyen vatandaşlar yürüme merdiveninden ya da döner yürüme bandından seyir tepesine rahat bir şekilde çıkabilecekler.

OTOPARK SORUNU YOK

Üç adet ana otoparkı mevcut ve bu otoparklara 130 araç park edebilir. Biri Muhsin Yazıcıoğlu parkının olduğu yerde. Biri Ağaoğlu’nun orada. Diğeri ise kır lokantası dediğimiz yerin orada. Bunların hepsi dışarıda. İçeride değil. İçeride ise lokanta dediğimiz yerin arkasında 30 araçlık bir otopark var.

FOTOĞRAFI BÜYÜTMEK İÇİN ÜSTÜNE TIKLAYINIZ.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :