Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.01.2022 - 00:24
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim mi Domenec mi?

Galatasaray'ın iki temel sorunu var. Biri saha içinde diğeri de saha dışında. Saha dışında olan; seçim öncesi Burak Elmas’ın ‘seçilirsem Fatih Terim ile çalışacağım’ vaadi idi ve öyle de oldu. Bu tercih yıllardı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Hasan Perioğlu

Galatasaray'ın iki temel sorunu var. Biri saha içinde diğeri de saha dışında.

Saha dışında olan; seçim öncesi Burak Elmas’ın ‘seçilirsem Fatih Terim ile çalışacağım’ vaadi idi ve öyle de oldu. Bu tercih yıllardır bitik olan Fatih Terim’in Galatasaray için en facia tercihi oldu ki yardımcıları ondan da beter!

Biz ‘Güncel Posta’ gazetesi olarak bu hataya özellikle dikkat çekmek istediysek de ya yetkililere sesimizi duyuramadık ya da bizi dikkate almayarak hazin sonlarının mimarları oldular. Nitekim Fatih Terim kendi sonunu yanlış kararlarıyla hazırladı ve gidişi gerçekten trajik oldu.

Saha içine gelince, sorunları en önemliden başlayarak sıralayarak yazıyorum:

1-‘En çok koşan’ ünvanlı Berkan Kutlu’nun oynadığı hiçbir maçta Galatasaray’ın oyun düzeni tutmaz. Çünkü Berkan savunmanın içinde ‘el freni’ gibi takımı yavaşlatıyor ve oyun okuma açısı 10-15 metreden öte değil. Koca bir devre yani Avrupa maçları dahil 25 maçta tek bir ters top yok, adam eksiltme yok, şut yok, asist yok, gol zaten yok, kritik bir pas bile yok ama Fatih Terim ve ‘sözde yardımcılarının’ vazgeçilmezi Berkan Kutlu!

2-Sağbekte ilk defa Oğulcan Çağlayan tercihi ile doğru bir iş yapıldı. De Andre Yedlin’i kesmek için koca bir yarım devre beklemek gerekmezdi.

3-Mbaye Diagne ayıbını örtmek için Mostafa Mohamed ve Halil Dervişoğlu’nu harcamak hatta Galatasaray’ı harcamanıza gerek yoktu!

4-Savunma çok geride kuruluyor. Takımın hücuma daha kalabalık çıkması için, mutlaka 15-20 metre daha önde oyun kurulmalı.

Kimseyi kandırmaya çalışmayın!

‘Oyunun hâkimi bizdik, topla oynama yüzdemiz rakipten çok daha yüksek’ yalanları ile Galatasaray taraftarını kandırmayın! Sen sabaha kadar yan pas ve geri pas yaparak topu kendinde tut, bunun adı oyuna hâkim olmak veya yüksek pas yüzdesiyle oynamak değil, bunun adı ‘rakibin sana hükmetmesi ve seni alanından çıkartmaması demek!

Yeni teknik direktör Domenec Torrent başarılı olur mu?

Bu konuda farklı söylemler var ama bize göre;

Dibe vuran her şeyin olası yeni hareketi yukarı doğru olur. Henüz Domenec’i iyi tanımasam da ‘en yanlıştan sonraki her tercih, biraz daha doğrudur.’ Bekleyip göreceğiz.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :